Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-04-15  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-04-15
Rośnie liczba chorych na alergie
Za 15 lat co drugi Europejczyk będzie dotknięty alergią
Za 15 lat co drugi Europejczyk będzie dotknięty alergią

Według ekspertów za 15 lat już co drugi Europejczyk będzie chorował na alergię. W tej chwili na alergie pokarmowe cierpi już 7 mln mieszkańców naszego kontynentu i liczna ta cały czas rośnie.

Alergie najczęściej występują w krajach uprzemysłowionych. Najtrudniejsza sytuacja jest w obu Amerykach, zarówno w Północnej, jak i Południowej, szczególnie w USA, Kanadzie i Brazylii. W Stanach Zjednoczonych, podobnie jak i w innych najbardziej rozwiniętych krajach, przewiduje się, że już w 2020 r. odsetek osób cierpiących na jakąś chorobę alergiczną zwiększy się do ponad 50%.

Prawie 40% Polaków miało dodatni wynik testów skórnych na powszechnie występujące alergeny, głównie roztocza, trawy i brzozę. Z badań TNS OBOP z 2010 r. wynika, że w 30 proc. polskich rodzin występują choroby alergiczne, a 67%. wszystkich alergików to kobiety. Aż 75% osób cierpiących na alergie to mieszkańcy miast.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), z powodu alergii pokarmowych IgE-zależnych (czyli takich, w których przeciwciało IgE jest odpowiedzialne za reakcję alergiczną) może cierpieć już ponad 20% populacji świata. Większość z nich (60%) to kobiety, a częstotliwość ich występowania wśród dzieci do piątego roku życia zwiększyła się dwukrotnie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

W tym czasie 7-krotnie zwiększyła się na świecie liczba przyjęć na ostry dyżur z powodu zagrażającej życiu ciężkiej reakcji anafilaktycznej, do której może doprowadzić uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych oraz niektóre pokarmy (głównie orzeszki ziemne).

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
PAP
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także