Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do kalendarium Ostatnia aktualizacja: 2020-03-17
V Kongres Wyzwań Zdrowotnych
Najbliższy termin:
17 - 18.06.2020, Katowice

Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC) już na trwałe wpisał się do kalendarza najbardziej prestiżowych i opiniotwórczych wydarzeń, gromadzących co roku przedstawicieli szeroko rozumianego środowiska związanego z ochroną zdrowia.

W dniach 5-6 marca 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach już po raz piąty spotkają się wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, a także przedstawiciele: świata nauki, gospodarki, biznesu, finansów, rynku ubezpieczeniowego, organizacji pozarządowych, polityki, pacjentów, administracji państwowej i samorządowej oraz mediów.

Taki właśnie – bardzo szeroki i zróżnicowany skład uczestników V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych – oddaje interdyscyplinarny, wielosektorowy charakter tego wyjątkowego wydarzenia w stolicy Górnego Śląska. W zgodnej ocenie uczestników oraz obserwatorów minionych czterech edycji Kongresu, wydarzenie to stało się bezprecedensowym w skali Europy forum wielowątkowej debaty dotyczącej kluczowych zagadnień dla systemów ochrony zdrowia.

Ideą przewodnią V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, zgodnie z jego nazwą, będą wyzwania – zarówno terapeutyczne, stojące przed specjalistami w poszczególnych dziedzinach medycyny – jak i organizacyjno-finansowe, którym sprostać muszą decydenci kształtujący systemy opieki zdrowotnej w Polsce i innych krajach.

Na obszerny program HCC 2020 złoży się kilkadziesiąt sesji w pięciu ścieżkach tematycznych:

  • Polityka zdrowotna
  • Finanse i zarządzanie
  • Terapie
  • Nowe technologie
  • Edukacja

Uczestnicy Kongresu wielokrotnie podkreślali, że stan zdrowia współczesnych społeczeństw nie zależy wyłącznie od samej medycyny oraz sposobu zorganizowania i finansowania systemu opieki zdrowotnej. Równie ważne jest budowanie powszechnej świadomości znaczenia zdrowego stylu życia, profilaktyki i szeroko rozumianych działań zapobiegających chorobom. Dlatego również podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych nie zabraknie sesji poświęconych tym zagadnieniom.

Link do wydarzenia: http://www.mckkatowice.pl/pl/wydarzenia/v-kongres-wyzwan-zdrowotnych,1576.html

Kategoria wydarzenia:

Inne

Terminy wydarzenia

17-18 cze 2020
Międzynarodowe Centrum Kongresowe, ., Katowice, Polska

Organizator

Plac Sławika i Antalla

Nr telefonu: (32) 209 13 03 Pokaż numer
Adres e-mail: m.dobrzanska@imagopr.pl

Przy kontakcie powołaj się na portal wyposazeniemedyczne.pl

Subskrybuj newsletter

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe