Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-04-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-04-10
5 dolnośląskich szpitali otrzyma 250 tys. złotych na utylizację ubrań ochronnych i maseczek
Ilustracja nadesłana (przez WFOŚiGW we Wrocławiu)
Ilustracja nadesłana (przez WFOŚiGW we Wrocławiu)

Pieniądze zostaną przekazane do dwóch placówek we Wrocławiu:

1. Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego (50 tys. zł)
2. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Jerzego Gromkowskiego (50 tys. zł)
oraz do:
3. Specjalistycznego szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu (50 tys. zł)
4. Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. (50 tys. zł)
5. Wojewódzkiego Szpital Specjalistyczny w Legnicy. (50 tys. zł)

Wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zostanie udzielone w uzgodnieniu z Wojewodą Dolnośląskim. Ta pomoc jest częścią ogólnopolskiej akcji wspierania szpitali walczących z epidemią koronawirusa. Inicjatywie patronuje Ministerstwo Klimatu i Agencja Rezerw Materiałowych.

– Dziękuję Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za podejmowane działania. Przeznaczone środki umożliwią bezpieczne zagospodarowanie zużytych ubrań ochronnych, które zabezpieczają biały personel, dbający każdego dnia o zdrowie i życie Dolnoślązaków. Wszyscy łączymy się w działaniach w walce z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 - mówi Jarosław Obremski Wojewoda Dolnośląski.

Ogólnopolskiej akcji patronuje Ministerstwo Klimatu i Agencja Rezerw Materiałowych.
- Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni Medykom, którzy codziennie wykonują ogromną pracę, opiekując się chorymi na COVID-19, niejednokrotnie narażając własne zdrowie i życie. Ze względów sanitarnych, w celu ograniczenia możliwości zakażenia się koronawirusem, odpady w postaci maseczek, przyłbic i kombinezonów ochronnych, z których korzystają, muszą być zagospodarowywane w bezpieczny sposób. Dlatego też cieszy nas inicjatywa Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo personelu medycznego oraz troskę o środowisko, przekażą wsparcie finansowe na ten cel - mówi Minister Klimatu Michał Kurtyka. Jak dodał szef resortu klimatu, priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy mogą mieć styczność z odpadami medycznymi - Zużyte kombinezony i maseczki wykorzystywane w szpitalach zostaną przekazane do wyspecjalizowanych firm, które zapewnią ich bezpieczną utylizację - zaznacza Łukasz Kasztelowicz, Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Każdy z 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) przekaże wsparcie finansowe jednoimiennym szpitalom zakaźnym w swoim regionie. To kwota w łącznej wysokości ponad trzy miliony dwieście tysięcy złotych. - Będziemy na bieżąco współpracować z Agencją Rezerw Materiałowych i Urzędami Wojewódzkimi, by skutecznie i sprawnie przekazywać środki szpitalom i izolatoriom tworzonym w poszczególnych województwach – zapowiada Paweł Mirowski, Przewodniczący Konwentu Prezesów WFOŚiGW.

Fundusze działają w systemie

WFOŚiGW razem z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Bankiem Ochrony Środowiska tworzą unikatowy w skali Europy system finansowania zadań związanych z ochroną środowiska. Każdy Fundusz wspiera działania proekologiczne w swoim regionie, udzielając atrakcyjnego dofinansowania na inwestycje dotyczące ochrony powietrza, gospodarki wodnej czy edukacji ekologicznej i ochrony przyrody.

Fundusze są zaangażowane także we wspólne ogólnopolskie programy, w tym Program Priorytetowy Czyste Powietrze, program usuwania azbestu, wapnowania regeneracyjnego gleb i wsparcia Straży Pożarnych, a także ogólnopolski Projekt Doradztwa Energetycznego, umożliwiający uzyskanie wsparcia w zakresie inwestycji dotyczących poprawy efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
WFOŚiGW we Wrocławiu
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także