Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Komunikat firmowy
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2016-10-05   |  Ostatnia aktualizacja: 2016-10-05

BRASTER rozpoczął masową produkcję urządzenia

W wyniku spełnienia niezbędnych warunków zarówno formalnych jak i produkcyjnych, 4 października BRASTER przystąpił do masowej produkcji urządzenia. Pierwszy na świecie system pomagający kobietom samodzielnie badać piersi w celu wykrycia nowotworu przeszedł pozytywnie audyt certyfikacyjny. Tym samym Spółka dokonała zgłoszenia wyrobu medycznego do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów medycznych i Wyrobów Biobójczych.

Zakończenie audytu było ostatnim warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia masowej produkcji urządzenia. Wcześniej Spółka uzyskała od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego pozwolenie na rozpoczęcie produkcji matryc ciekłokrystalicznych w zakładzie produkcyjnym w Szeligach oraz rozpoczęła produkcję komponentów elektronicznych i plastikowych urządzenia w białostockiej fabryce Rosti. Pierwsza partia urządzeń trafić ma do sprzedaży na terenie kraju około 19 października.

– Zakończenie audytu certyfikacyjnego stanowi dla nas kluczowy krok milowy, pozwalający na rozpoczęcie produkcji pierwszej serii urządzeń BRASTER. Trafią one do sprzedaży w drugiej połowie października. Wszystko wskazuje więc na to, że wywiążemy się z naszych zapowiedzi i zrealizujemy przedstawione plany zgodnie z harmonogramem – komentuje Marcin Halicki, Prezes Zarządu BRASTER.

Obecne działania firmy koncentrują się na intensywnej kampanii promocyjnej urządzenia BRASTER skierowanej bezpośrednio do kobiet. Spółka wykorzysta w swej komunikacji takie kanały jak social media, internet, VOD, serwis YouTube, prasa kobieca, billboardy oraz wybrane programy telewizyjne. Ambasadorką marki została znana aktorka Magdalena Różczka.

Opracowane przez polskich naukowców technologie wykorzystywane w urządzeniu BRASTER są objęte ochroną patentową w Polsce w wielu krajach na całym świecie. W przypadku skutecznej komercjalizacji urządzenia BRASTER na rynku polskim i międzynarodowym, biznes Spółki zacznie generować znaczące przychody, które będą miały w przyszłości kluczowy wpływ na wyniki finansowe.

(gz)

Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
Źródło:
InnerValue Investor Relations

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe