
Firma TissUse prowadzi badania nad "sztucznym człowiekiem" - specjalną aparaturą, na której będzie można testować wpływ różnych substancji. Ma ona zastąpić eksperymenty na zwierzętach. Prace w ramach projektu trwają od 2014 roku.
Urządzenie ma przypominać ludzki układ wewnętrzny - znajdzie się w nim układ krążeniowy wypełniony krwią oraz wyhodowane w laboratorium organoidy. Wynalazek określany mianem "sztucznego człowieka" będzie wielkości palca i umożliwi symulację reakcji ludzkiego organizmu na podaną substancję.
Uwe Marx, naukowiec z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie oraz założyciel firmy TissUse mówi, że jego przełomowa technologia mogłaby zacząć pojawiać się w laboratoriach najpóźniej w 2017 roku. Gdy wynalazek zostanie zatwierdzony przez organy regulacyjne, pozwoli on zlikwidować potrzebę eksperymentów które odbierają życie nawet 90 milionom zwierzętom w ciągu roku i zamknąć większość laboratoriów w których odbywają się takie testy.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- interia.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Do czego służy lepkościomierz?
Lepkościomierz, inaczej zwany wiskozymetrem jest to urządzenie laboratoryjne do wyznaczania lepkości substancji. Lepkość substancji jest to...
-
Rękawice winylowe - przykłady zastosowania
Rękawice jednorazowe są nieocenione zarówno w domach, w placówkach medycznych jak i w gastronomii czy nawet pracy z dziećmi. To niezbędny element...
-
-
-
-