Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-09-03   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-03

Czy minister zmusi apteki do odbierania odpadów medycznych?

Autor petycji zarzuca aptekom, że nie chcą brać od niego odpadów medycznych
Autor petycji zarzuca aptekom, że nie chcą brać od niego odpadów medycznych

Pacjent, który ma chorobę pogarszającą parametry krzepnięcia krwi, wystosował do ministra zdrowia petycję w sprawie nieodpłatnego odbierania przez apteki odpadów medycznych. Jak uważa, pomogłyby przepisy o dostępności pojemników medycznych w aptekach, przychodniach, poradniach, szpitalach.

Zużyty pasek do pomiaru poziomu cukru, opatrunek, czy strzykawka lub igła mogą być nośnikami groźnych zarazków. Tymczasem najczęściej lądują one w zwykłym koszu na śmieci.

Autor petycji zwraca uwagę, że apteki nie chcą przyjmować tego rodzaju odpadów. Jego zdaniem byłyby one bardziej chętne, gdyby odpady znajdowały się w bezpiecznych opakowaniach. Stąd postulat dostępności pojemników na odpady medyczne (o pojemności 5 litrów, 10 litrów) w aptekach, przychodniach, poradniach, szpitalach.

"Nie posiadanie takiego pojemnika przy sobie - mówi - w momencie usuwania opatrunku kończy się na 2 sposoby: zostaje on na ziemi, gdzie osoba go sobie ściągnęła albo ląduje w koszu na śmieci (o ile taki będzie w pobliżu) (...). Moim skromnym zdaniem taki pojemnik powinien być obowiązkowym elementem zabezpieczenia sanitarnego wycieczki, wypadu (w ilości proporcjonalnej do liczby uczestników takiego wydarzenia)."

(mk)

Kategoria wiadomości:
Inne
Źródło:
rynekaptek.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe