
W dzisiejszych czasach, zanim operacja w szpitalu może zostać wykonana, najpierw pracownicy muszą zebrać wszelkie potrzebne do niej narzędzia, aby można je było wysterylizować i ułożyć na tacy dostarczanej na salę operacyjną. General Electric uważa, że te wszystko o wiele lepiej może wykonać robot. W tym celu nawiązało współpracę z rządem USA, by wspólnie stworzyć takie maszyny.
Opierając się na danych statystycznych, GE twierdzi że z powodu błędów medycznych w USA co roku umiera od 44 000 do 98 000 pacjentów. Kosztuje to amerykańskich podatników od 12 do 25 miliardów dolarów. Firma ma nadzieję, że usunięcie ludzkiego czynnika poprawi te statystki. Uratuje to życie pacjentom, ale także zwiększy liczbę wykonywanych zabiegów, ponieważ personel będzie mógł przesunięty do innych zadań.
Szkielet systemu oparty będzie o RFID oraz wizję maszynową. Narzędzia będą porównywane z bazą danych, a ich konkretna konfiguracja zależeć będzie od typu operacji. Jednym z największych wyzwań będzie nauczenie robotów, w jaki sposób mają dokonywać wyboru.
„Technologie, które badamy wykorzystywane są w automatyzacji procesów produkcyjnych w przemyśle i wierzymy, że w połączeniu z nową generacją sztucznej inteligencji pozwolą na poprawę sektora medycznego.", powiedział ekspert technologii Auto-ID w GE, Lynn DeRose.
Po zakończeniu prototypu, system będzie testowany w szpitalu dla weteranów.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- gizmag

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Czy zrobotyzowana automatyzacja procesów to przyszłość przemysłu?
Zrobotyzowana automatyzacja procesów przemysłowych, która dynamicznie rozwija się od połowy XX wieku, szybko zmienia krajobraz współczesnej...
-
Nowoczesna recepcja w prywatnym gabinecie medycznym
W jaki sposób sprawić, by nasza prywatna placówka medyczna zyskała w krótkim czasie zaufanie pacjentów? To proste. Musimy zrobić wszystko,...
-
-
-
-
-
-