
Instytutu Onkologii w Gliwicach wysłał do Kijowa 15 ton czasopism naukowych poświęconych głównie radioterapii, chirurgii onkologicznej i badań nad rakiem. Zostaną one włączone do zbiorów Polskiej Biblioteki Medycznej w Kijowie.
W Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach gromadzono przez 70 lat kilkadziesiąt tytułów zagranicznych i polskich czasopism naukowych o tematyce medycznej i biologicznej. Obecnie biblioteka instytutowa przechodzi reorganizację, w ramach której wszystkie zbiory są digitalizowane.
Stąd właśnie wzięła się inicjatywa przekazania papierowych egzemplarzy kijowskiej bibliotece. Jak twierdzi dyrektor szpitala prof. Krzysztof Składowski, przekazane zbiory obejmują "szereg prac historycznych, prac, które były przełomowe swego czasu dla nauki i onkologii i oczywiście w tym sensie nadal one są cenne".
W pomieszczeniach, w których wcześniej znajdowały się czasopisma, będą prowadzone szkolenia lekarzy i konferencje naukowe - poinformował dyrektor. Podkreślił, że biblioteka z "najcenniejszymi zbiorami" szpitala nadal będzie istniała.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- PAP

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Wizyta u onkologa - przebieg i przygotowanie
Onkologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami nowotworowymi. Skupia się nie tylko na leczeniu, ale również diagnozowaniu, dlatego...
-
Nowoczesna recepcja w prywatnym gabinecie medycznym
W jaki sposób sprawić, by nasza prywatna placówka medyczna zyskała w krótkim czasie zaufanie pacjentów? To proste. Musimy zrobić wszystko,...
-
-
-
-
-