Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-07-12  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-07-12
Jak zapobiegać żylakom?
główne_1280.jpg.jpg
główne_1280.jpg.jpg

Codzienne zażywanie hormonów, wysokie obcasy, siedzący tryb życia, częste podróże samolotem, gorące kąpiele oraz palenie papierosów - to wszystko sprzyja powstawaniu tzw. żylaków, którymi są trwałe wydłużenia i poszerzenia naczyń krwionośnych.

Żylaki powstają przede wszystkim w odcinkach kończyn dolnych, w okolicach podudzia i mają często niebiesko czerwony kolor. Oprócz tego, że jest to problem estetyczny to również jest to poważny problem zdrowotny, gdyż żylaki są objawem przewlekłej choroby żylnej.

Choroba ta nie dotyczy tylko osób starszych. Czy mając dwadzieścia pare lat możesz mieć żylaki? Możesz, ale nie musisz! Sprawdź, jak im zapobiegać i dowiedz się dlaczego powstają.

  1. Żylaki nóg - jak zapobiegać żylakom?
  2. Co pomoże w profilaktyce żylaków?

Żylaki nóg - jak zapobiegać żylakom?

Jak już wspomnieliśmy żylaki to nie tylko defekt estetyczny. Często wiążą się z nimi problemy takie jak:

  • ból nóg
  • skurcze łydek
  • uczucie ciężkich nóg
  • pęknięte naczynka

O profilaktyce powinny pamiętać zwłaszcza kobiety, które mogą pochwalić się siedzącym trybem życia, a także osoby pracujące w pozycji stojącej, np. fryzjerzy, sprzedawcy czy nauczyciele. To właśnie oni są najbardziej narażeni na powstawanie żylaków nóg. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zapobieganie żylakom, gdyż profilaktyka żylaków jest przyjemniejsza niż ich leczenie.

Zanim problem się pojawi kobiety powinny nosić rajstopy przeciwżylakowe. Dla sportowców zaś polecamy kompresyjne podkolanówki sportowe. Tego typu rajstopy możecie zamówić ze specjalnej apteki internetowej https://relaxsansklep.pl/.

Natomiast jeżeli jest już za późno by zapobiec żylakom to najskuteczniejszą metodą na zamykanie naczynek i leczenie żylaków jest obecnie skleroterapia.

Co pomoże w profilaktyce żylaków?

Wszyscy dobrze wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć różnego rodzaju schorzenia. Tak samo jest z żylakami. Dlatego wymienimy kilka bardzo ważnych kwestii, które pomogą wam zapobiec pojawianiu się żylaków.

Bardzo ważnym elementem będzie regularna aktywność fizyczna. Ruch poprawi przepływ krwi i ureguluje ciśnienie.

Kolejnym ważnym aspektem jest dieta. Powinna być ona bogata w błonnik, gotowane warzywa, ciemne winogrona, czarne jagody, pestki winogron oraz rośliny strączkowe. Zamiast kawy zalecamy picie herbaty z dzikiej róży oraz unikanie gorących kąpieli.

Należy również zaopatrzeć się we wcześniej już wspomniane rajstopy przeciwżylakowe, które zapobiegną ich powstawaniu. Radzimy także zrezygnować z noszenia wysokich obcasów, gdyż powodują, że krew w stopach krąży znacznie wolniej a mięśnie łydek nie pracują.
Dodatkowo pomoże przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów oraz utrzymywanie prawidłowej masy ciała.

Podsumowując, z całą pewnością nie należy bagatelizować żylaków; mogą bowiem przyczynić się do przewlekłej niewydolności żylnej i chorób zakrzepowo-zatorowych. Znacznie lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego stosując się do powyższych porad masz duże szanse, aby uniknąć tego schorzenia i cieszyć się pięknymi i zdrowymi nogami.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
RelaxSan
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także