Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-07-20  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-07-20
Soczewki okularowe, a wielogodzinne korzystanie z ekranu komputera
Soczewki okularowe, a wielogodzinne korzystanie z ekranu komputera

Era cyfrowa nie jest łaskawa dla naszych oczu. Wielogodzinne korzystanie z urządzeń cyfrowych, długotrwałe wpatrywanie się w ekrany smartfonów z bliskich odległości i monitory emitujące szkodliwe światło niebieskie negatywnie odbijają się na zdrowiu i kondycji oczu. Cyfrowe zmęczenie wzroku (DES) czy zespół suchego oka to tylko te najczęściej występujące dolegliwości dotykające użytkowników komputerów, tabletów i smartfonów. Skutecznym ratunkiem dla zmęczonych oczu są odpowiednio dobrane okulary do pracy przy komputerze. Jakie soczewki okularowe do komputera wybrać, by wesprzeć oczy zmagające się z wyzwaniami cyfrowego świata?

 

Okulary do komputera wyposażone w soczewki zoptymalizowane pod kątem wymogów cyfrowego świata

Korzystanie z urządzeń cyfrowych wiąże się z intensywnym wysiłkiem oczu, które ewolucyjnie nie zostały przygotowane do patrzenia nieustannie na małe odległości. Wpatrzeni w ekrany i pochłonięci prezentowaną na nich treścią, przyjmujemy niedbałą pozycję ciała i nieświadomie ograniczamy mruganie, pozbawiając oczy naturalnej ochrony filmu łzowego. Finalnie nadmiernie obciążenie oczu prowadzi do cyfrowego zmęczenia oczu objawiającego się ich bólem, łzawieniem, zaczerwienieniem i zaburzeniami wzroku, którym towarzyszą bóle głowy, karku, pleców, ogólne zmęczenie, zaburzenia koncentracji, bezsenność. Okulary do komputera wyposażone w specjalne szkła zaprojektowane z myślą o użytkownikach urządzeń cyfrowych mają za zadanie przeciwdziałać tym dolegliwościom i wspierać oczy przy widzeniu w bliży i na średnie odległości. Takie wyspecjalizowane soczewki do okularów można znaleźć wśród innych innowacyjnych produktów opatentowanych przez SEIKO – światowego lidera nowoczesnej optyki okularowej. Z myślą o użytkownikach cyfrowych urządzeń SEIKO zaprojektowało m.in. innowacyjne okularowe soczewki progresywne SEIKO Brilliance, a także jednoogniskowe szkła okularowe wspomagające akomodację i redukujące objawy cyfrowego zmęczenia wzroku, czyli soczewki SEIKO SmartZoom.

 

Okulary relaksacyjne uzbrojone w okularowe soczewki wspierające akomodację

Soczewki wspierające akomodację SEIKO SmartZoom z dodatkową mocą w strefie odpowiedzialnej za widzenie w bliży to cała rodzina nowoczesnych soczewek okularowych perfekcyjnie dopasowanych do wszystkich potrzeb osób pracujących przy ekranie komputera. Dzięki temu, że przy ich produkcji SEIKO zastosowało kilka pionierskich technologii, wyjątkowo cienkie i estetycznie wyglądające soczewki relaksacyjne SEIKO SmartZoom zapewniają idealną jakość widzenia na wszystkie odległości, zmniejszają wysiłek oczu i zapobiegają wystąpieniu objawów cyfrowego zmęczenia oczu. Okularowe soczewki relaksacyjne SEIKO SmartZoom występują w kilku poddających się pełnej personalizacji wariantach dostosowanych do potrzeb osób, które doświadczają łagodnych objawów DES bądź też zmagają się już z bardzo zaawansowaną postacią cyfrowego zmęczenia oczu.

 

Soczewki do okularów z filtrem światła niebieskiego

Okularowe soczewki do pracy przy komputerze, niezależnie od ich wariantu konstrukcyjnego, powinny również zabezpieczać oczy przed szkodliwym wpływem światła niebieskiego, którego źródłem są monitory i ekrany urządzeń cyfrowych. Wszyscy korzystający w pracy czy w domu z urządzeń wyposażonych w ekrany powinni bezwzględnie zadbać o to, by w czynnościach podejmowanych w cyfrowym świecie ich oczy chroniły soczewki z powłoką antyrefleksyjną zdolną neutralizować nadmiar światła niebieskiego, np. specjalną powłoką SEIKO SuperResistantBlue. Dopiero dobrej jakości okulary z filtrem światła niebieskiego gwarantują pełną ochronę oczu skazanych na wysiłek przed monitorem, wyświetlaczem telefonu czy telewizorem.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
seikovision.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także