Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-10-26   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-10-26
Studenci SUM mogą ćwiczyć w nowym Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu
Pixabay, CC0
Pixabay, CC0

22 października miało miejsce otwarcie należące do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu. Na Centrum składa się siedem sal symulacyjnych, wyposażonych w najnowocześniejsze fantomy.

W nowym centrum znalazło się ponad 50 unitów stomatologicznych, na których przyszli dentyści mogą ćwiczyć borowanie, leczenie kanałowe czy protetykę. Modele zębów, których struktura odwzorowuje różne przypadki kliniczne, pozwalają na naukę leczenia próchnicy, zakładania wypełnień czy preparację kanałową.

Z kolei symulatory rodzącej wyposażone są w automatyczne moduły porodowe. Funkcja ta pozwala na przyjęcie porodu fizjologicznego, ale też symulowanie patologii towarzyszących porodowi, takich jak dystocja barkowa czy poród pośladkowy.

Symulator pacjenta w sali operacyjnej wyposażony w nowatorski system fizjologicznego płuca reaguje automatycznie na podawane leki, przeprowadzaną tlenoterapię i wentylację zastępczą, jednocześnie rozpoznając jej skuteczność.

Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu kosztowało 35 mln zł. Jest to już drugie centrum symulacji należące do SUM. Pierwsze działa od 2012 roku w Katowicach.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
PAP

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :