Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-07-26   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-07-26
W miejskim szpitalu w Bielsku-Białej brakuje neurologów
Foto: Facebook
Foto: Facebook

Z powodu niewystarczającej liczby lekarzy Szpital Miejski w Bielsku-Białej planuje zawieszenie oddziału neurologii. Aktualnie w Szpitalu Miejskim pracuje trzech lekarzy neurologów, przez co placówka nie jest w stanie prowadzić oddziału.

Wniosek o zawieszenie działalności oddziału neurologicznego w Bielsku-Białej trafił już na biurko wojewody śląskiego. Dyrektor placówki uspokaja, że pacjenci mogą korzystać z usług Szpitala Wojewódzkiego, w którym znajduje się neurologia.

Jednak Ewa Żak, radna Sejmiku Województwa Śląskiego i zarazem inspektor ds. Kadr w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, uważa to za nierealistyczny pomysł. "Szpital Wojewódzki nie udźwignie tego wszystkiego. Oddział neurologiczny ma 33 łóżka. Już teraz mamy bardzo dużo pacjentów. Czasami jest 10 pacjentów powyżej stanu. Trudno, żeby pacjent po wylewie czy z udarem leżał na korytarzu. To jest niedopuszczalne."

Tymczasem bielski radny Przemysław Drabek zaprotestował przeciw tej propozycji. "Czy to kolejna próba wygaszana działalności części ogólnej Szpitala Miejskiego? - mówi Drabek, który planuje kandydować na prezydenta Bielska w najbliższych wyborach - Jako członek rady społecznej wyrażam zdecydowany sprzeciw wobec uchwały nr 26/II/2018 w treści zaproponowanej przez przewodniczącego rady społecznej Przemysława Kamińskiego, która pozytywnie opiniuje wniosek dotyczący zaprzestania działalności leczniczej w oddziale neurologicznym Beskidzkiego Centrum Onkologii-Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej."

"Chciałbym wyrazić jak największe zaskoczenie - mówi z kolei Bronisław Szafarczyk, wiceprzewodniczący komisji zdrowia, polityki społecznej i sportu Rady Miejskiej - tym, że nie było dotychczas sygnałów, dotąd nie rozważaliśmy jakichkolwiek zmian w tym zakresie. Zostaliśmy zaskoczeni taką informacją, bez próby dyskusji i zwołania nadzwyczajnego posiedzenia komisji branżowej, którą reprezentuję. Najpierw trzeba wszystko przedyskutować, zapoznać się z wszystkimi uwarunkowaniami, potem zapoznać się z propozycjami poprawy sytuacji, bo zamykanie oddziału to ewidentna ostateczność."

Propozycją Przemysława Drabka na rozwiązanie problemów opieki zdrowotnej w Bielsku-Białej jest utworzenie stanowiska Głównego Lekarza Miejskiego. Taka osoba miałby za zadanie koordynację działalności służby zdrowia na poziomie całego miasta niezależnie od organu prowadzącego.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
bielsko.info

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :