Powrót do listy wiadomości Dodano: 2014-06-01  |  Ostatnia aktualizacja: 2014-06-01
W Ohio wszczepiono najmniejszy na świecie bezprzewodowy rozrusznik serca [wideo]
Nowy rozrusznik ma wielkość dużej pigułki
Nowy rozrusznik ma wielkość dużej pigułki

Najmniejszy na świecie rozrusznik serca o wielkości większej tabletki z witaminami jest właśnie testowany Ohio State University Wexner Medical Center. W przeciwieństwie do konwencjonalnych rozruszników, których wszczepienie wymaga rozcinania klatki piersiowej oraz poprowadzenia przewodu przez żyłę do serca, to urządzenie jest bezprzewodowe i jest wprowadzane przez wenflon, a następnie przytwierdzane bezpośrednio do mięśnia serowego.

"W tym zmyślnym urządzeniu wszystko łącznie z baterią i elektrodami zawarte jest w maleńkim kawałku metalu, który wprowadza się do wnętrza serca. Wierzymy, że pozwoli to wyeliminować wiele zagrożeń i komplikacji, z jakie mogły powodować rozruszniki starszej generacji" - mówi John Hummel, kardiolog kierujący zespołem testującym urządzenie.

Jeżeli ta technologia będzie działać zgodnie z oczekiwaniami, nie tylko zdrowie pacjentów narażone będzie na mniejsze ryzyko, ale zabieg wszczepiania rozrusznika będzie znaczne tańszy niż dotychczas.

Obecnie rozrusznik jest testowany u osób z bradykardią, które potrzebują rozrusznika dla jednej komory serca. Bradykardia to powolny i nieregularny rytm bicia serca, który uniemożliwia pompowania wystarczających dla organizmu ilości krwi. Może to powodować zmęczenie, zawroty głowy, płytki oddech oraz omdlenie.

Testy będą prowadzone na 780 pacjentach w 50 centrach na całym świecie. Pierwsze wyniki powinniśmy poznać jeszcze w tym roku, kiedy pierwszych 60 pacjentów będzie używać rozrusznika przez trzy miesiące.

Krótkie wideo przybliżające właściwości nowego rozrusznika można obejrzeć tutaj.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
medicalxpress.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także