
Istnieje już 11 oddziałów Polskiego Towarzystwa Genetycznego. Ostatni powstał niedawno w Olsztynie, a jego kierownikiem został prof. Stanisław Kamiński, kierownik Katedry Genetyki Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pozostałe oddziały to: białostocki, gdański, krakowski, lubelski, łódzki, poznański, szczeciński, śląski, warszawski i wrocławski.
Pomysł założenia oddziału w Olsztynie zrodził się już 10 lat temu. "Przez ostatnie 10 lat - mówi Kamiński - nie było nadmiernego entuzjazmu wśród osób potencjalnie zainteresowanych powołaniem oddziału, w tym czasie odbyły się dwa Kongresy Genetyki, które są organizowane co 3 lata i może to w końcu sprawiło, że doszło do spotkania założycielskiego oddziału w Olsztynie."
Członkowie oddziału Polskiego Towarzystwa Genetycznego będą spotykać się 5 razy w roku. Chcą zapraszać naukowców, którzy przy okazji wizyty w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zechcą podzielić się doświadczeniem czy ciekawymi badaniami. "Planujemy również wziąć udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszą publikację naukową. Przygotowujemy się też do udziału w 5. Polskim Kongresie Genetycznym, który odbędzie już tej jesieni w Łodzi"- dodaje Kamiński.
Olsztyński oddział tworzą 23 osoby z dwóch wydziałów: Bioinżynierii Zwierząt oraz Biologii i Biotechnologii UWM. Prof. Kamiński liczy na dołączenie naukowców również z Wydziału Nauk o Środowisku oraz Polskiej Akademii Nauk.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- PAP

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Europa dostrzega znaczenie przełomowych innowacji. A Polska?
Wyjście ze standardowego podejścia do rozwoju w poszukiwaniu przełomowych rozwiązań palących problemów społecznych i środowiskowych wymaga...
-
Nowoczesna recepcja w prywatnym gabinecie medycznym
W jaki sposób sprawić, by nasza prywatna placówka medyczna zyskała w krótkim czasie zaufanie pacjentów? To proste. Musimy zrobić wszystko,...
-
-
-
-
-