Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-09-22   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-09-22
W Poznaniu powstała aplikacja do monitorowania ran pooperacyjnych
Pixabay, CC0
Pixabay, CC0

Aplikacja iWound została opracowana na podstawie doświadczeń lekarzy z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu. Dzięki niej możliwe będzie zdalne monitorowanie gojenia ran pooperacyjnych, zapobieganie powikłaniom i stworzenie większego komfortu pacjentom, bo nie będą oni musieli jeździć do szpitala i czekać w kolejce, by skonsultować stan ran.

Za pomocą aplikacji chorzy będą mogli przesłać drogą elektroniczną zdjęcia rany, a następnie otrzymają zalecenia co do dalszego sposobu jej leczenia. Program będzie dostępny na dowolnych urządzeniach mobilnych.

"Pomysł stworzenia aplikacji - mówi kierownik kliniki prof. Tomasz Banasiewicz - to wypadkowa wielu czynników. Z jednej strony to potrzeba ze strony pacjentów, by uzyskać wsparcie w procesie gojenia rany i nadzoru nad nim. Z drugiej strony znajdujemy się w kryzysowej sytuacji kadrowej w służbie zdrowia i musimy, niestety, nastawić się, że sytuacja może być jeszcze gorsza, więc są potrzebne narzędzia, by odciążyć wykwalifikowany personel medyczny, bo olbrzymią część pracy personelu pochłaniają procedury i biurokracja."

Dodatkową przydatną funkcją aplikacji jest system przypomnień i alertów o konieczności zastosowania określonego leku czy zmiany opatrunku. Twórcy aplikacji liczą, że niedługo uda się to rozwiązanie wprowadzić także w innych placówkach.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
PAP

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :