Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-11-26   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-26
W Warszawie zostanie uruchomiony nowy program wspierania innowacji studenckich
Inkubator Przedsiębiorczości UW został utworzony w marcu 2017 r.
Inkubator Przedsiębiorczości UW został utworzony w marcu 2017 r.

Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Warszawskiego wraz z firmą Roche Polska powołają do życia nowy program rozwoju najlepszych pomysłów studentów Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu biotechnologii, farmacji, medycyny i bioinformatyki. Zadaniem programu BioMed Academy jest wyposażenie jego uczestników w praktyczną wiedzę nt. realizacji projektów na pograniczu biznesu i nauki oraz wyłonienie i wspieranie projektów o największym potencjale dalszego rozwoju.

BioMed Academy jest autorskim programem rozwoju najlepszych pomysłów i praktycznego wykorzystania wyników prac naukowych i badawczych studentów, doktorantów oraz pracowników Uniwersytetu Warszawskiego z obszaru biotechnologii, farmacji, medycyny i bioinformatyki. Jego pomysłodawcy zakładają, że będzie to przestrzeń dla rozwoju innowacji w Polsce, miejsce, gdzie wiedza łączy z doświadczeniami, praktyką i kompetencjami.

„Zdajemy sobie sprawę - dr hab. Anna Giza-Poleszczuk, prorektor Uniwersytetu Warszawskiego - jak bardzo potrzebne są zmiany w systemie edukacji studentów. Uczelnie muszą iść z duchem czasu, by ich absolwenci, wchodząc na rynek pracy, byli nie tylko samodzielni i doskonale przygotowani, ale także przedsiębiorczy i konkurencyjni. Uniwersytet bez wątpienia podąża tą drogą."

Partnerem biznesowym uczelni jest firma Roche Polska - jedna z największych na świecie innowacyjnych firm farmaceutycznych. „Porozumienie to ma także wymiar symboliczny – pokazuje bowiem, że na polskich uczelniach mogą zachodzić potrzebne i oczekiwane zmiany" - dodaje prorektor.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
PAP

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :