Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-05-31   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-05-31
WB wprowadziła od kwietnia podatek od słodkich napojów
Pixabay, CC0
Pixabay, CC0

W kwietniu w Wielkiej Brytanii wszedł w życie nowy podatek od słodkich napojów. Wyższe ceny mają ograniczyć spożycie tych produktów wśród dzieci zmniejszyć wysoki w tej grupie współczynnik otyłości. Wpływy z podatku mają też być przeznaczone na śniadania w szkołach oraz programy sportowe.

Według rządowych danych w Anglii jedna trzecia osób idących na studia ma nadwagę lub jest otyła. "Nasze nastolatki - mówi przedstawiciel resortu ds. zdrowia Steve Brine - co roku konsumują średnio równowartość wanny wypełnionej słodkimi napojami, co przyczynia się do niepojącego rozwoju otyłości w kraju."

Dla napojów zawierających od 5 do 8 gramów cukru na 100 mililitrów rząd nałożył podatek w wysokości 18 pensów za litr. Podatek wzrasta do 24 pensów za litr dla napojów zawierających ponad 8 gramów cukru na 100 mililitrów. Ma to skłonić producentów do zmniejszenia ilości cukru w napojach.

Po zapowiedzi wprowadzenia takiego podatku dwa lata temu ponad połowa producentów podjęła kroki w celu zmniejszenia zawartości cukru. Jednak niektórzy z największych procentów, w tym Pepsi czy Coca-Cola, nie zmodyfikowały swych receptur. Rząd spodziewa się wpływów z nowego podatku na poziomie 240 mln funtów.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
gazetaprawna.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :