
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu cały liczący 350 specjalistów personel lekarski wypowiedział klauzule opt-out. Klauzula opt-out to umowa, dzięki której szpital może wymagać od lekarzy świadczenia usług powyżej 48 godzin tygodniowo. W całej Polsce wypowiedziało ją już co najmniej 3,5 tys. lekarzy rezydentów i specjalistów.
Prof. Wojciech Witkiewicz - szef Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu - w reakcji na wypowiedzenie klauzuli opt-out przez wszystkich lekarzy i rezydentów ogłosił, że wstrzymuje im udzielanie urlopów wypoczynkowych oraz cofa zgodę na udział w konferencjach, zjazdach i szkoleniach.
Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak zapowiedział kontrolę szpitala przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski. "Mamy tego świadomość - mówi Nowakowski - że dla dyrektora najważniejsze jest dobro pacjentów i że musi on zapewnić ciągłość pracy oddziałów szpitalnych. Kontrola ma wykazać, czy takie zarządzenie jest zgodne z prawem pracy."
Pomimo wypowiedzenia przez wszystkich lekarzy klauzuli opt-out, szpital pracuje płynnie. "Nie ma mowy o zawieszeniu działania oddziałów, mogą natomiast wystąpić przesunięcia w zabiegach planowych" - zapewnia Nowakowski.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- money.pl, radiozet.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Czy zrobotyzowana automatyzacja procesów to przyszłość przemysłu?
Zrobotyzowana automatyzacja procesów przemysłowych, która dynamicznie rozwija się od połowy XX wieku, szybko zmienia krajobraz współczesnej...
-
Kosmiczna misja u dentysty, czyli jak pokonać lęk dziecka przed wizytą w...
Strach przed dentystą u dzieci to powszechne zjawisko, które ma różnorodne źródła – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. W dużej mierze obawa ta...
-
-
-
-
-