Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-07-31   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-07-31
Zdrowa praca przy komputerze - 5 podstawowych zasad
główne_1280.jpg.jpg
główne_1280.jpg.jpg

Długotrwała praca przed komputerem może być męcząca, a jej skutki - wręcz tragiczne. Nie chodzi o to, aby od razu zmieniać pracę i obrażać się na komputer. Wystarczy znajomość kilku podstawowych zasad i wprowadzenie je w życie, aby uchronić się przed niechcianymi dolegliwościami, jak bóle głowy, bóle karku czy skurcze mięśni.

Zasady zdrowej i rozsądnej pracy przy komputerze

Wielogodzinna praca przed komputerem może być bardzo męcząca. Często jednak z racji wykonywanego zawodu, nie mamy wyjścia. Jak więc uchronić się przed dolegliwościami, które spowodowane są długim przesiadywaniem przed komputerem?
Komputery to dziś codzienność każdego z nas. Nie wyobrażamy sobie dziś bez nich życia. Długotrwałe przesiadywanie przed komputerem mogą skutkować poważnymi problemami z kręgosłupem oraz pogorszeniem wzroku. Jaka jest tego przyczyna? Wszystko przez przebywanie większość czasu w jednej pozycji oraz usilne skupianie wzroku. Wszystko to skutkuje napięciem akomodacyjnym, zmniejsza się także częstotliwość mrugania, przez co rogówka jest gorzej nawilżona. Warto więc zwrócić na to uwagę.

Jeśli długotrwale przesiadujesz przed komputerem w pracy, po jej zakończeniu pamiętaj o aktywności fizycznej. Najlepszym i najprostszym ćwiczeniem odprężającym jest patrzenie co 30 minut przez 30 sekund na obiekt, który znajduje się w odległości 30 metrów od nas. Tego typu gimnastyka pomoże cyklicznie redukować nadmierne zmęczenie oczu. Podczas pracy, warto również zwracać uwagę na kilka ważnych kwestii. Wybierz krój czcionki, który nie będzie wymagał zbyt dużego zaangażowania wzroku. Pamiętaj także o zachowaniu optymalnej odległości twarzy od ekranu monitora, która powinna oscylować wokół 40-75 cm. Ważne także, aby pomieszczenie, w którym przebywamy było odpowiednio nawilżone. Klimatyzacja i brak dostępu do świeżego powietrza sprawiają często, że pojawia się suchość i swędzenie oczu. W takiej sytuacji niezbędny będzie nawilżacz, krople oraz co najważniejsze - częste wietrzenie pomieszczenia.
U osób, które pracują przed komputerem często również pojawiają się bóle głowy, pogorszenie samopoczucia, rozmycie obrazu raz swędzenie. Warto więc dbać odpowiednio o higienę pracy.

Jak bezpiecznie pracować przed komputerem?

Długotrwała praca przed komputerem może okazać się także męcząca ze względu na nieruchomą pozycję ciała, co skutkować może przewlekłymi bólami pleców. Warto więc regularnie robić sobie przerwy i przejść nawet kilka kroków. Najlepsza pozycja do pracy? Plecy przylegające do oparcia, ramiona znajdujące się na biurku i tworzące kąt 90 stopni.

Borykasz się z którymś z opisanych problemów? Najlepiej jest skorzystać z konsultacji lekarskiej. Ważna jest również aktywność fizyczna. Jeśli chcesz odprężyć się po pracy, warto również zainwestować w specjalne masażery do pleców i karku, których możesz używać w domu. Hurtownia medyczna to miejsce, w którym znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz. Sprawdź ofertę sklepu i zadbaj właściwie o swoje zdrowie. (https://medwil.pl/)

 

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Medwil
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także