Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-11-30  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-11-30
Zwiedzający i wystawcy w dobrym nastroju – osobiste spotkania ponownie w centrum uwagi
Medica 2021
Medica 2021

Po czterech dniach targów w formie stacjonarnej, MEDICA i COMPAMED osiągnęły niezwykle udane wyniki w Düsseldorfie. Od 15 do 18 listopada 2021 r. wiodące na świecie platformy informacyjno-komunikacyjne dla branży technologii medycznych i ich sektora dostawców zaprezentowały bogactwo przekonujących innowacji, a także program towarzyszący obejmujący szeroki zakres tematów (uzupełniony ofertami cyfrowymi) i zdecydowanie potwierdziły prestiż swojej pozycji na arenie międzynarodowej. „Atmosfera w halach targowych była spokojna i pełna optymizmu; rozmowy z naszymi klientami wykazały, że w wielu przypadkach przekroczyliśmy oczekiwania. Ludzie w końcu mogli osobiście nawiązać nowe i zintensyfikować istniejące kontakty", mówi Erhard Wienkamp, dyrektor zarządzający Messe Düsseldorf, wyraźnie zadowolony, gdy podsumowuje ostatnie dni targowe.

46 000 odwiedzających (z udziałem międzynarodowych na poziomie 73%) ze 150 krajów skorzystało z możliwości osobistego spotkania z 3 033 wystawcami targów MEDICA i 490 wystawcami targów COMPAMED w Düsseldorfie, uzyskując informacje na temat kompleksowej oferty gamy innowacji w opiece ambulatoryjnej i szpitalnej, w tym na każdym etapie ich rozwoju i produkcji oraz mając okazję wypróbowania wielu innowacyjnych produktów na żywo w halach targowych.

„Dane liczbowe są zachęcające i nie spodziewano się, że wiosną będą na tym poziomie. Dzięki połączeniu wydarzeń targowych i cyfrowym wydarzeniom, MEDICA i COMPAMED dały branży silne bodźce. Wystawcy są szczęśliwi, że przybyli do Düsseldorfu i już pytają o możliwość wzięcia udziału w targach w przyszłym roku" -mówi Christian Grosser, dyrektor targów zdrowia i technologii medycznych w Messe Düsseldorf, odzwierciedlając w ten sposób pozytywne sygnały płynące zarówno od uczestników, jak i stowarzyszeń branżowych.

Portale branżowe MEDICA.de and COMPAMED.de uzupełniły targi stacjonarne o szereg ofert kompatybilnych z wydarzeniami na żywo. Umożliwiło to użytkownikom dostęp do transmisji na żywo w celu obejrzenia programów scenicznych wszystkich forów eksperckich, które zostały włączone do targów, a także do 44. Niemieckiej Konferencji Szpitali oraz MEDICA MEDICINE + SPORTS CONFERENCE dzięki wykorzystaniu specjalnego narzędzia, jakim jest Matchmaking; pozwoliło to pozyskiwać informacje o innowacyjnych produktach w internetowych salonach wystawców.

Rozwój pomimo wyzwań daje wiele okazji do rozmów

Pomimo ciągłych ograniczeń w transporcie międzynarodowym, Niemieckie Stowarzyszenie Technologii Elektromedycznych (ZVEI) przewiduje ośmioprocentowy wzrost globalnego rynku technologii elektromedycznych w bieżącym roku. „Jako wydarzenie o charakterze hybrydowym, MEDICA dała wystawcom i odwiedzającym żywą platformę do omawiania innowacyjnych produktów medycznych i aktualnych trendów w dziedzinie technologii medycznej, zarówno w formie osobistej, jak i online. W ten sposób targi wspierają wystawców w ich pracy na rynkach europejskich i międzynarodowych"– wyjaśnia Hans-Peter Bursig, Dyrektor Zarządzający Stowarzyszenia Handlu Technologiami Elektromedycznymi w ZVEI.

Marcus Kuhlmann, dyrektor ds. technologii medycznej w niemieckim stowarzyszeniu branżowym SPECTARIS, również podkreśla znaczenie MEDICA i COMPAMED, jeśli chodzi o eksport i bliskie powiązania biznesowe z innymi krajami. „Aby wspólnie kształtować rynek zdrowia jutra, dzięki innowacyjnym pomysłom i koncepcjom, potrzebujemy silnej sieci branżowej w sektorze technologii medycznych. Dialog osobisty pozostaje niezastąpiony, nawet w erze cyfrowej transformacji, a nasi członkowie naprawdę oczekiwali go po pandemii, która trwa już ponad półtora roku. Dlatego byliśmy jeszcze bardziej niż zwykle zachwyceni, że mogliśmy osobiście uczestniczyć w targach MEDICA i COMPAMED w Düsseldorfie w tym roku i uzyskać nowe bodźce dla branży technologii medycznych".

Wspólnie z ZVEI, SPECTARIS zorganizowaliśmy MEDICA TECH FORUM (w hali 9, także jako transmisja na żywo), które to forum dotyczyło kwestii związanych z dostępem do rynków międzynarodowych oraz wymogami regulacyjnymi dla technologii medycznej. Forum skupiło się w szczególności na rynkach krajowych w Afryce, USA i Wielkiej Brytanii, a także na specyficznych potrzebach rosyjskiej opieki zdrowotnej w zakresie cyfryzacji, na przykład w kontekście pandemii koronawirusa.

Opieka cyfrowa jutra – silne zaangażowanie start-upów

Zgodnie z oczekiwaniami, COVID-19 i dotychczasowe odkrycia zdobyte podczas zarządzania pandemią w zakresie wdrażania nowych podejść terapeutycznych i koncepcji opieki były powracającymi tematami w wielu dyskusjach na forach i towarzyszących im konferencjach Na przykład podczas konferencji MEDICA MEDICINE + SPORTS CONFERENCE przyjrzano się, jak wrócić do sportu po długotrwałej chorobie COVID, podczas gdy MEDICA ECON FORUM (zorganizowane przez niemieckie towarzystwo ubezpieczeń zdrowotnych Techniker Krankenkasse) i MEDICA HEALTH IT FORUM skupiły się na digitalizacji procesów w systemie ochrony zdrowia. W zgodzie z tą tematyką wystawcy zaoferowali wiele innowacji dla dziedziny klinicznej i ambulatoryjnej. Bardzo zaangażowana była również młoda scena start-upowa, co zostało imponująco pokazane podczas emocjonujących konkursów, które odbyły się w ramach 10. MEDICA Startup COMPETITION i 13 edycji Healthcare Innovation World Cup, które miały swoje miejsce na scenie MEDICA CONNECTED HEALTHCARE FORUM.

13 Mistrzostwa Świata Innowacji w Opiece Zdrowotnej skupiły się na innowacyjnych urządzeniach i inteligentnych aplikacjach do tworzenia sieci cyfrowych i integracji procesów, z uwzględnieniem produktów medycznych w internecie. Spośród 300 zgłoszeń jury wybrało 12 start-upów do finału w dniu 15 listopada. Firma Implandata Ophthalmic Products z siedzibą w Niemczech zajęła pierwsze miejsce z możliwym do wszczepienia i biokompatybilnym mikroczujnikiem do zastosowania w teleopiece nad jaskrą.

Podczas 10 Konkursu MEDICA Startup (w dniu 16 listopada) pokazano pomysły począwszy od sztucznej inteligencji (AI) po aplikacje zdrowotne, kończąc na robotyce. W tym wypadku do finału przeszedł fiński Phonolyser i zajął pierwsze miejsce dzięki swojemu tytułowemu rozwiązaniu produktowemu, inteligentnemu analizatorowi dźwięku serca. Analizator łączy sztuczną inteligencję (przetwarzanie i analizowanie sygnałów), technologię Dopplera (ultradźwięki) oraz analizę dźwięku, aby kompleksowo ocenić i zbadać wrodzone wady serca.

Dostawcy: wiele tematów w programie, mnóstwo innowacji na pokładzie

Trendy w całym łańcuchu procesów wytwarzania technologii medycznej i rozwoju produktów zdominowały zarówno branżę targową wystawców, jak i odwiedzających targi COMPAMED (które tym razem odbyły się w halach 13 i 14), swój udział miały tu też programy sceniczne dwóch zintegrowanych forów eksperckich. Innowacyjne substancje odegrały taką samą rolę, jak drukowana elektronika, inteligentne czujniki i opcje mikroprzepływowe, aby sprostać wyzwaniom związanym z diagnostyką punktową.

Informacje są także dostępne na stronach https://www.medica-tradefair.com and https://www.compamed-tradefair.com.

Data następnej edycji targów MEDICA w Düsseldorfie: 14 – 17.11.2022
Data następnej edycji targów COMPAMED w Düsseldorfie: 14 – 17.11.2022

Terminy wszystkich targów medycznych Messe Düsseldorf Group są dostępne online na stronie https://www.medicalliance.global

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia branży

Źródło:
A.S. Messe Consulting Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także