Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-07-19
Leki przeciwmigrenowe ‒ gdzie kupić sprawdzone preparaty?

pexels-liza-summer-6382648.jpg

Mocny, pulsujący ból głowy, który nasila się w miarę upływu czasu, a także nie przechodzi po zjedzeniu zwykłej tabletki, bardzo często jest objawem migreny. Niestety, dolegliwość ta jest zwykle na tyle uciążliwa, że wyklucza z życia społecznego nawet na kilka dni. Oprócz bólu głowy chorzy mogą zmagać się z uporczywymi wymiotami, jak również ze światłowstrętem. W jaki sposób radzić sobie z migreną? Jakie leki stosować? Zachęcamy do lektury!

 

Migrena ‒ co to za dolegliwość?

Migrena jest w dużej mierze chorobą przewlekłą, ale wymaga pogłębionej diagnostyki, gdyż wspomniany, silny ból głowy może być również objawem wielu, innych schorzeń. Choroba rozpoczyna się ostrym, pulsującym bólem z przodu lub z jednej strony głowy. Po czasie nasila się on, obejmując również skroń oraz płat czołowy.

Aby móc nieco złagodzić symptomy, chory musi odizolować się i odpoczywać w ciszy w zaciemnionym pokoju. Dolegliwość ta może niestety spowodować nudności oraz wymioty. Pacjent skarży się również na brak apetytu.

 

Charakterystyczne objawy i przyczyny migreny

Oprócz wymienionych wcześniej, podstawowych objawów, istnieje jeszcze jeden, charakterystyczny symptom migreny, który nie dotyka wszystkich, natomiast dotyczy mniej więcej 25% społeczeństwa. Jest nim tak zwana aura. Są to przemijające z czasem omamy wzroczne, objawiające się mroczkami przed oczami i zaburzeniami widzenia. Chory często doświadcza również zawrotów głowy, zniekształceń obrazu, ubytków w polu widzenia. Osoby, które nigdy do tej pory nie zmagały się z migreną, są bardzo często przerażone aurą. To zwykle te objawy zmuszają pacjentów do pogłębionej diagnostyki.

Migrena może mieć sporo przyczyn. Wśród podstawowych czynników należy wyróżnić, np. stres, rozprężenie po stresie, ból karku, zaburzenia snu, zmiany rytmu dnia, ale też alkohol i niektóre pokarmy. Niestety, konkretne przyczyny tej dolegliwości nie zostały w pełni poznane. Wieloletnie badania pokazały, że choroba ta jest naprawdę złożona i może mieć również podłoże genetyczne

 

Leki przeciwmigrenowe ‒ co brać?

Aby nieco złagodzić trudne objawy migreny, warto zastosować specjalne leki przeciwmigrenowe. Do grupy preparatów, które doraźnie i skutecznie leczą silny, migrenowy ból głowy i objawy schorzenia, należą:

  • tryptany,
  • pochodne alkaloidów sporyszu,
  • niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Szukając sprawdzonych tabletek na migrenę, warto zdecydować się na zamówienie ich z dobrze wyposażonej apteki internetowej, jaką jest apteka WAWA. Można tam kupić zarówno tradycyjne preparaty, jak i nowoczesne leki przeciwmigrenowe tak zwanej nowej generacji, jakimi są popularne i skuteczne w ostatnim czasie tryptany. W aptece nabędziesz tabletki drażowane, powlekane, ulegające rozpadowi w ustach, a nawet roztwory, które przyjmuje się w formie zastrzyku.

Migrena jest uciążliwą chorobą, która często wyklucza z życia społecznego na kilka dni. Chory skarży się na uporczywy ból głowy, światłowstręt oraz nierzadko zmaga się z wymiotami i tak zwaną aurą. Aby przyspieszyć rekonwalescencję i zniwelować ból, warto zażyć tabletkę na migrenę lub przyjąć inny preparat. Skuteczne leki przeciwmigrenowe można nabyć w polecanej, internetowej aptece WAWA. Zakupy w sklepie są szybkie i wygodne.

 

Źródło:
aptekawawa.pl

Czytaj także