Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-06-30   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-06-30
Andrzej Jacyna nowym prezesem NFZ
Mat. pras.
Mat. pras.

15 czerwca Rada NFZ na posiedzeniu z udziałem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego wybrała Andrzeja Jacynę na prezesa NFZ. Kończy to dyskusję nad likwidacją NFZ, jaka toczyła się w ostatnim czasie.

Andrzej Jacyna jest lekarzem, absolwentem gdańskiej Akademii Medycznej. Posiada specjalizację II stopnia w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Ukończył także studia podyplomowe w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Między 2008 a 2012 rokiem pełnił funkcję zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego imienia profesora W. Orłowskiego CMKP w Warszawie. 1 lutego 2016 roku został wybrany na stanowisko zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia do spraw Medycznych. Od 14 marca 2016 roku pełnił obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Drugim kandydatem branym pod uwagę przez ministra był Zbigniew Orzeł, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. W przeszłości związany z Instytutem Medycyny i Wsi. Był dyrektorem departamentu zdrowia i polityki społecznej w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim, a następnie pełnomocnikiem marszałka ds. połączenia szpitala im. Jana Bożego z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Był też dyrektorem SPZOZ w Puławach.

Jak stwierdził przewodniczący Rady NFZ Rudolf Borusiewicz, "likwidacja Funduszu odeszła na dalszy plan". "Dzięki stabilizacji i powołaniu prezesa - komentował - NFZ będzie miał przed sobą zadania, z których będzie się wywiązywał. Przyszła stabilność kierownicza, organizacyjna. To jest decyzja jednoznaczna. W tym momencie pan Jacyna jest już prezesem NFZ-u."

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
rynekzdrowia.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :