Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-02-06  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-02-06
Dlaczego warto korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej?
Dlaczego warto korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej?

Jako obywatele zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że państwowa służba zdrowia nie działa tak jak powinna i niestety musimy wspomagać się prywatnym sektorem opieki zdrowotnej. Gabinety medyczne o różnej specjalności działające w sektorze prywatnym wyrastają jak grzyby po deszczu. Jak się okazuje, zapotrzebowanie jest ogromne. Brakuje lekarzy wielu specjalizacji: neurologów, kardiologów, dermatologów, pediatrów, lekarzy internistów, chirurgów, można wymieniać tak bez końca. Jednak doskonale wiemy, że prywatna opieka zdrowotna to koszty. Czy jednak rzeczywiście warto je ponieść, aby dostać się do lekarza prywatnie?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:
• dlaczego warto korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej
• jakie korzyści niesie korzystanie z prywatnej opieki zdrowotnej
• kiedy warto odwiedzić poradnię kardiologiczną

Wszyscy doskonale wiemy, że na termin u lekarza specjalisty możemy czekać nawet miesiącami. Szczególnie dotyczy to lekarzy specjalizacji, w których wielu pacjentów zmaga się z chorobami. Mówimy tutaj o chorobach serca, chorych potrzebujących pomocy w zakresie leczenia cukrzycy, pediatrów, dermatologów czy lekarzy specjalizacji takich jak: neurolog dziecięcy, gastrolog dziecięcy itd. W zakresie opieki zdrowotnej dla dzieci mamy spore luki i doskonale wiemy, że na terminy czeka się miesiącami. Co zatem zrobić, jeśli chcemy dostać się do lekarza szybciej? Pozostaje nam prywatna opieka zdrowotna.

Kardiolog i inni specjaliści w sektorze prywatnym. Jak szukać odpowiedniego specjalisty?

Tak jak powiedzieliśmy, na polskim rynku prywatnej opieki zdrowotnej otwierają się coraz to nowe gabinety medyczne. Warto dokładnie przyjrzeć się ofercie niepublicznej opieki zdrowotnej dlatego, że nigdy nie wiadomo, kiedy będzie nam taka opieka potrzebna, szczególnie jeśli mamy małe dziecko i potrzebujemy szybkiej konsultacji lekarskiej. Takie rozwiązanie jest dla nas niezbędne. Z pewnością wielu rodziców przekonało się, że poszukując wizyty u lekarza specjalisty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia często musimy na swoją kolejkę czekać miesiącami, a dziecko przecież czekać nie może. Im szybciej postawimy diagnozę, tym szybciej wdrożymy leczenie. Dlatego warto zainteresować się prywatną opieką zdrowotną. W prywatnych gabinetach medycznych pracują lekarze różnych specjalności takich jak: kardiolog, neurolog, dermatolog, pediatra itd., którzy przyjmą nas o wiele szybciej niż w państwowej służbie zdrowia. Niestety musimy ponieść tego odpowiednie koszty. Wizyta taka kosztuje, dlatego warto znaleźć pewnego rodzaju furtkę. Wielu lekarzy, którzy przyjmują w ramach państwowej służby zdrowia pracuje równocześnie w gabinetach prywatnych. Warto znaleźć lekarza, na którym nam zależy poprzez specjalne strony internetowe i sprawdzić, gdzie przyjmuje on w ramach NFZ, a gdzie prywatnie. Jeśli uda nam się najpierw dostać do niego prywatnie, a potem w ramach NFZ, to możemy spokojnie kontynuować leczenie, a pierwsza wizyta po prostu odbędzie się szybciej. Oczywiście osoby, które na to stać mogą pozostać już w prywatnym sektorze. Jednak dla osób o mniej zasobnym portfelu będzie to jakieś rozwiązanie. Jak znaleźć takiego lekarza? Wystarczy wpisać np. w wyszukiwarkę internetową nazwę specjalizacji i miasto (np. „kardiolog Poznań"(http://neomedica.pl/oferta/specjalizacje/kardiologia/)) i wtedy wyskoczą nam nazwy gabinetów oraz imiona i nazwiska lekarzy, którzy będą mogli pomóc nam w zakresie, który jest potrzebny.

Zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca i inne. Komu potrzebna jest konsultacja kardiologiczna?

Jednym z najbardziej obleganych gabinetów lekarskich jest poradnia kardiologiczna. Trafia tam wielu pacjentów z różnymi objawami dotyczącymi układu krążenia. Najczęściej są to chorzy diagnozowani na schorzenia takie jak zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze czy wady serca. Niepokojącymi objawami związanymi z chorobami serca, które powinny nas skłonić do wizyty u kardiologa powinny być: kołatanie serca, bóle w okolicach serca czy wysokie ciśnienie tętnicze. Kardiolog zleci dodatkowe badania takie jak USG, echo serca, EKG metodą Holtera lub inne, konieczne do diagnozy. Nie warto zwlekać z wizytą w poradni kardiologicznej, gdyż schorzenia układu krążenia mogą być bardzo groźne.

Kardiolog Poznań oraz inni specjaliści - jak wybrać najlepszego lekarza działającego w sektorze prywatnym?

Przede wszystkim warto zainteresować się opiniami pacjentów. Na specjalnych stronach internetowych znajdziemy informacje o lekarzach, którzy przyjmują w różnych gabinetach. Lekarze ci podzieleni są na specjalizacje. Pod każdym lekarzem możemy znaleźć opinie na temat działalności danego medyka. Dzięki temu dowiemy się czy warto udać się do danego lekarza specjalisty. Pacjenci dzielą się bowiem szczegółami dotyczącymi ich wizyty i leczenia u danego specjalisty tak, byśmy mogli szybko ocenić czy dany lekarz poświęci nam tyle uwagi, ile potrzebujemy i czy skupi się na naszym schorzeniu. Z drugiej strony dzięki takim specjalnym stronom internetowym możemy się przekonać, że w danym gabinecie medycznym w którym pracuje interesujący nas specjalista możemy wykonać także badania dodatkowe. Prywatne gabinety medyczne często oprócz wizyt lekarskich oferują także konkretne usługi medyczne, takie jak: rezonans magnetyczny, USG, EEG, echo serca, prześwietlenie RTG oraz inne ważne badania medyczne, na które w państwowej służbie zdrowia również musimy długo czekać. To także w pewien sposób ułatwia nam korzystanie z usług medycznych, mimo że jest to kosztowne. Warto pamiętać o tym, że w pewnych sytuacjach lepiej zapłacić i szybciej otrzymać usługę medyczną niż czekać i denerwować się czy zdążymy otrzymać diagnozę na czas.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.