Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-11-18  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-11-18
Informacja Polskiej Fundacji Gazów Technicznych w sprawie dostępności tlenu medycznego w Polsce
Ilustracja nadesłana (przez Public Dialog)
Ilustracja nadesłana (przez Public Dialog)

Polska Fundacja Gazów Technicznych (PFGT) informuje, że w zakresie aktywnego wspierania służby zdrowia poprzez zaopatrywanie w tlen medyczny polskich szpitali, wszystkie działania naszych członków prowadzone są z należytą starannością, z zachowaniem wszelkich procedur profesjonalnej obsługi wymaganych przy zaopatrywaniu służby zdrowia w produkty lecznicze. Priorytetem dla członków naszej Fundacji jest bezpieczeństwo ich pracowników i klientów, ale przede wszystkim pacjentów i dotyczy to całego procesu produkcyjnego oraz logistycznego, w tym wytwarzania produktu, ciągłości dostaw, ale także testowania butli i zbiorników.

W czasie pandemii Covid-19 wraz ze wzrostem liczby zakażonych pacjentów obserwujemy istotnie zwiększone zapotrzebowanie na tlen medyczny. Pragniemy poinformować, że zdolności produkcyjne zakładów należących do członków PFGT są obecnie wystarczające do zapewnienia ciągłości dostaw i pełnej dostępności skroplonego tlenu medycznego w całej Polsce. Do tej pory zapotrzebowanie na tlen medyczny wzrosło ponad dwukrotnie w stosunku do lat ubiegłych, przy czym zakłady produkcyjne gotowe są do zapewnienia dostępności skroplonego tlenu nawet przy wzroście czterokrotnym. Obecnie firmy zrzeszone w PFGT rekomendują skoncentrowanie się na dostawach tlenu skroplonego do zbiorników zainstalowanych przy szpitalach. Jest to rozwiązanie najbardziej efektywne pod względem logistyki oraz ilości dostarczanego produktu, tworzące bufor bezpieczeństwa pomiędzy kolejnymi dostawami.

Równocześnie informujemy, że rosnący popyt na sprężony tlen medyczny to większe wyzwania związane z rotacją butli i szybszym, sprawniejszym ich transportem. Liczba butli do transportowania tlenu medycznego jest ograniczona, zwłaszcza jeśli chodzi o butle o małych pojemnościach, a napełnialnie pracują blisko swoich maksymalnych możliwości produkcyjnych. Firmy zrzeszone w PFGT już od wielu miesięcy pracują nad wdrożeniem odpowiednich zmian w zezwoleniach i dossier rejestracyjnych, które umożliwią wykorzystanie instalacji technicznych do napełniania butli tlenem medycznym. Pozwoli to na zwiększenie możliwości produkcyjnych przy równoczesnym zapewnieniu wymaganej jakości i bezpieczeństwa produktu leczniczego. Częścią podejmowanych działań jest również wykorzystanie butli przeznaczonych na tlen techniczny do napełniania ich tlenem medycznym. Działania te wymagają współpracy z Głównym Inspektorem Farmaceutycznym, Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i przynoszą już pozytywne efekty.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Public Dialog
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także