
Wielki przełom w dziedzinie kardiologii dokonał się za sprawą izraelskich naukowców. Wypełnili oni przestrzenie uszkodzonego serca komponentami elektronicznymi, otrzymując tym samym pierwsze na świecie "serce-cyborga".
Zespół kierowany przez prof. Tala Dvira po raz pierwszy połączył żywą tkankę serca z komponentami elektronicznymi, aby zastąpić uszkodzony fragment narządu i podtrzymać jego działanie. Bioniczny plaster w przyszłości może znaleźć zastosowane w leczeniu uszkodzonego fragmentu serca u pacjentów po chorobie niedokrwiennej serca lub zawale tego narządu.
Innowacyjny bioniczny opatrunek jest zbudowany ze sztucznej tkanki, ale działa jak normalna tkanka serca, kurcząc się i rozkurczając wraz z tym organem. Dzięki zastosowaniu elementów elektronicznych, lekarz może stale monitorować zdrowie pacjenta i odpowiednio wcześniej podjąć działanie. Bioniczny plaster może uwalniać leki łagodzące stan zapalny, uzupełniające niedobór tlenu i przyspieszające regenerację tkanek.
Być może wynalazek przyczyni się w przyszłości do rozwoju spersonalizowanej medycyny, w której każda terapia będzie opracowana ściśle dla konkretnego pacjenta.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- interia.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jak przygotować się do opieki nad chorą osobą? Wybierz odpowiedni materac...
Opieka nad starszą osobą wymaga odpowiedniego przygotowania. Trzeba zaopatrzyć się w sprzęt medyczny, akcesoria, środki higieny itd. Podstawowym...
-
Nożyczki chirurgiczne - rodzaje i zastosowanie w praktyce lekarskiej
www.laboratoria.xtech.plSpecjalistyczne nożyczki są niezbędne do przeprowadzenia operacji i zabiegów chirurgicznych. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje tych...
-
-
-
-
-