
Aplikacja iWound została opracowana na podstawie doświadczeń lekarzy z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu. Dzięki niej możliwe będzie zdalne monitorowanie gojenia ran pooperacyjnych, zapobieganie powikłaniom i stworzenie większego komfortu pacjentom, bo nie będą oni musieli jeździć do szpitala i czekać w kolejce, by skonsultować stan ran.
Za pomocą aplikacji chorzy będą mogli przesłać drogą elektroniczną zdjęcia rany, a następnie otrzymają zalecenia co do dalszego sposobu jej leczenia. Program będzie dostępny na dowolnych urządzeniach mobilnych.
"Pomysł stworzenia aplikacji - mówi kierownik kliniki prof. Tomasz Banasiewicz - to wypadkowa wielu czynników. Z jednej strony to potrzeba ze strony pacjentów, by uzyskać wsparcie w procesie gojenia rany i nadzoru nad nim. Z drugiej strony znajdujemy się w kryzysowej sytuacji kadrowej w służbie zdrowia i musimy, niestety, nastawić się, że sytuacja może być jeszcze gorsza, więc są potrzebne narzędzia, by odciążyć wykwalifikowany personel medyczny, bo olbrzymią część pracy personelu pochłaniają procedury i biurokracja."
Dodatkową przydatną funkcją aplikacji jest system przypomnień i alertów o konieczności zastosowania określonego leku czy zmiany opatrunku. Twórcy aplikacji liczą, że niedługo uda się to rozwiązanie wprowadzić także w innych placówkach.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- PAP

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Dobra przychodnia medyczna w Gdyni - co ją wyróżnia?
Czasami trzeba skorzystać z usług przychodni medycznej, nawet jeżeli na co dzień unika się lekarzy jak ognia. Problemy zdrowotne warto zażegnywać...
-
Nożyczki chirurgiczne - rodzaje i zastosowanie w praktyce lekarskiej
www.laboratoria.xtech.plSpecjalistyczne nożyczki są niezbędne do przeprowadzenia operacji i zabiegów chirurgicznych. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje tych...
-
-
-
-