O godz. 11.00, 4 października oficjalnie rozpoczęły się IV Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE 2016. Odwiedzający właśnie rozpoczynają zwiedzanie stoisk. Wystawcy przygotowali szeroką ofertę urządzeń i rozwiązań dla sektora medycznego.
Aby tradycji stało się zadość organizatorzy targów weszli na scenę przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego. Anna Fałat – dyrektor IV Międzynarodowych Targów WIHE 2016, Marian Świerz – dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach oraz wiceprezes Towarzystwa Inżynierii Medycznej SIMP, Ryszard Olszanowski – prezes Izby Gospodarczej Medycyna Polska oraz Edward Strachan - dyrektor Lent Trade Events, przecięli czerwoną wstęgę życząc zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym nawiązania nowych kontaktów i zainicjowania przedsięwzięć biznesowych, a także zmian legislacyjnych, które ułatwią prowadzenie działalności medycznej.
Do trzech razy sztuka! – tym przysłowiem rozpoczął swoje wystąpienie Ryszard Olszanowki – Skoro targi cieszą taką popularnością, że odbyły się po raz czwarty – należy mówić o nich, że są już tradycyjnymi targami warszawskimi, a zatem witam Państwa na IV tradycyjnych Targach WIHE 2016 – dodał. Przez wszystkie edycje oferta WIHE zarówno pod kątem wystawowym, jak i merytorycznym rozbudowała się na tyle, że przyciąga producentów z najodleglejszych zakątków świata. W tym roku aż 40% uczestników to firmy międzynarodowe, a najsilniejszą grupą jest reprezentacja z Chin (aż 10 wystawców) – zauważył Edward Strachan – Co roku jestem pod ogromnym wrażeniem jak bogaty jest program merytoryczny towarzyszący wystawie, a tegoroczne wydarzenie wspierają również środowiska akademickie tj. Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Chicago i Uniwersytet w Maastricht – podsumował.
Na praktyczne aspekty programu targów zwrócił uwagę Marian Świerz, podkreślając rolę wymiany informacji handlowych podczas targów, a także zwracając uwagę na problem, jakim jest zarządzanie infrastrukturą szpitala w powiązaniu z kosztami eksploatacji oraz roszczeniami pacjentów. Cieszę się, że w tym roku Targi WIHE to miejsce spotkań przedstawicieli 4 grup: producentów, użytkowników, pracowników akademickich i prawników. Dzięki temu mamy okazję prowadzić merytoryczne dyskusje, które być może przyczynią się do zmian w prawie, czego sobie i Państwu życzę – podkreślił Marian Świerz. Wagę praktycznych korzyści, jakie niosą ze sobą targi podkreśliła również Anna Fałat: Współpracujemy z najlepszymi, aby dostarczyć Państwu rozwiązania najbardziej efektywne i aby zarówno podpisane podczas targów kontrakty, jak i wiedza zdobyta podczas konferencji przyniosła wszystkim wymierne korzyści.
Nowinki z zakresu oprogramowania dla szpitali, przychodni i gabinetów prywatnych, nowoczesne rozwiązania technologiczne zastosowane przy produkcji aparatury medycznej, praktyczne gadżety, a nawet świeżo parzona kawa – wszystko można dotknąć, przetestować i sprawdzić. Jedno jest pewne – tych targów nie można pominąć!
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- thinkgroup

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Nowoczesny monitoring temperatury i innych wielkości fizycznych w szpitalach
Wzrost zainteresowania monitorowaniem temperatury wynika z uregulowań prawnych i konieczności stosowania "łańcucha chłodniczego" przy...
-
Dlaczego regularne badanie wzroku jest kluczowe dla zdrowia oczu?
W dzisiejszym świecie, gdzie większość z nas spędza wiele godzin przed ekranami komputerów, smartfonów i telewizorów, zdrowie naszych oczu staje...
-
-
-
-
-
-