Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-03-02  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-03-02
Worki sensoryczne – pozytywny wpływ na rozwój
główne_.jpg
główne_.jpg

Odpowiednie wspieranie rozwoju sensorycznego jest bardzo istotne zarówno w przypadku dzieci zaburzonych, jak również tych, które rozwijają się prawidłowo. Właściwa integracja sensoryczna pozwala na odpowiednie postrzeganie, odbieranie i przetwarzanie wszelakich bodźców, które do nas docierają i łączenie ich w spójną, logiczną całość. Bodźce te mogą być zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Dlaczego rozwój sensoryczny jest tak istotny?

Prawidłowy rozwój sensoryczny pozwala na znaczne poprawienie tak zwanej integracji sensorycznej. Rozwój taki wyostrza zmysły naszego dziecka, a także wpływa na ich rozwój. Rozwijanie za pomocą zabawek i zabaw sensorycznych pozwala dziecku na lepsze wyciszenie się oraz sprawienie, a sama tego rodzaju zabawa jest dla dziecka bardzo przyjemna i wiąże się chociażby z odkrywaniem. W przypadku rozwoju sensorycznego możemy uzyskać wiele korzyści, w tym nawet pozytywny wpływ na ośrodek mowy u naszego malucha.

Worki sensoryczne – czym są i jakie dają korzyści?

Worek sensoryczny wykonany jest ze specjalnego materiału, zwykle z wygodnym zamkiem. To materiał, który doskonale dociska każdy punkt ciała dając doznania podobne do tych, które dziecko czuje w brzuchu matki. Co bardzo ważne to samo dziecko czy też dorosły użytkownik worka decyduje o swoich granicach i tym jak głęboko wejdziemy w stan błogiego relaksu.
Worki sensoryczne to jedne z przedmiotów sensorycznych, których wykorzystywanie jest bardzo popularne chociażby w rozmaitych gabinetach rehabilitacyjnych. Przynoszą one bardzo wiele korzyści dziecku, ale również u osób starszych mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem, pozytywnie wpływającym chociażby na ukojenie nerwów czy też wyciszenie. Wspomagają uspokojenie układu nerwowego i poprzez regularne stosowanie mogą wpłynąć bardzo mocno na to jak się czujemy.

Worki sensoryczne – zastosowanie

Oczywiście pierwszym zastosowaniem, które przychodzi na myśl jest terapia dzieci, które mają problem z integracją sensoryczną. W rzeczywistości jednak spektrum zastosowania takich worków może być znacznie szersze. To chociażby możliwość użycia w przypadku dzieci, które są zdrowe, ale chcemy zadbać o ich pełniejszy rozwój, a także u osób dorosłych poszukujących wyciszenia. Oprócz działania stricte terapeutycznego worki takie pozwalają również na doskonałą obserwację potrzeb dziecka, które samodzielnie wytycza dzięki takim akcesoriom swoje granice. Worki sensoryczne doskonale stymulują czucie głębokie i właśnie dlatego są wykorzystywane w wielu gabinetach i rodzajach terapii.
Autor: intibag.eu

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także