empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-04-02
Laserowe usuwanie żylaków – początek drogi do zdrowych nóg

Żylaki kończyn dolnych to powszechny problem. Przyjmuje się, że zmaga się z nim nawet co trzecia kobieta i co piąty mężczyzna. W ostatnich latach dokonał się prawdziwy postęp w technologii medycznej, dzięki czemu leczenie żylaków jest jeszcze skuteczniejsze i mniej inwazyjne. Jedną z rekomendowanych metod jest m.in. laserowe usuwanie żylaków, które stanowi początek drogi do zdrowych nóg. Sprawdź, na czym to polega.

 

tlo (1).jpg

 

Dlaczego żylaki należy leczyć?

Bez dwóch zdań żylaki kończyn dolnych negatywnie wpływają na estetykę nóg. Przekłada się to również na pogorszenie pewności siebie oraz samopoczucia osób, które się z nimi borykają. Takie osoby zdecydowanie rzadziej noszą sukienki, spódniczki oraz krótkie spodenki, ponieważ chcą ukryć nieestetyczny wygląd nóg. Same żylaki stanowią poważny problem nie tylko ze względu na swój wygląd. Z czasem prowadzą do przewlekłej niewydolności żylnej - pojawiają się dolegliwości w postaci ociężałości, zmęczenia, bólów nóg nasilających się pod koniec dnia. Nieleczone mogą prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych takich jak:

- zakrzepowe zapalenia żylaków,

- zapalenia i zmiany troficzne skóry podudzi, w tym owrzodzenia żylne;

Właśnie dlatego żylaków nie wolno lekceważyć i należy rozpocząć ich leczenie w momencie, gdy zaobserwuje się pierwsze niepokojące objawy.

 

Dokładna diagnostyka podstawą leczenia

Podstawą do przygotowania indywidualnej strategii leczenia żylaków jest dobra diagnostyka. "Złotym standardem" diagnostycznym jest wykonania ultrasonografii z opcją kolorowego Dopplera (tzw. USG Duplex Doppler Kolor). To badanie pozwala na zobrazowanie stanu naczyń w kończynach dolnych pacjenta oraz na określenie skali problemu. Na tej postawie w gabinecie chirurgii naczyniowej będzie można wdrożyć nowoczesne metody usuwania żylaków.

 

Laserowe usuwanie żylaków – nowoczesna i skuteczna metoda

Jedną ze skutecznych i przede wszystkim bezpiecznych metod na walkę z tym problemem jest laserowe usuwanie żylaków. Na czym polega i jakie efekty daje? W odróżnieniu od zabiegu chirurgicznego jest to metoda małoinwazyjna wykonywana w trybie ambulatoryjnym w znieczuleniu miejscowym. Przez 2mm nakłucie skóry uda lub goleni pod kontrolą USG wprowadza się włókno światłowodowe w okolicę pachwiny lub dołu podkolanowego. W trakcie zabiegu wiązka lasera wytwarza energię, która prowadzi do podgrzania ścian żyły i późniejszego jej trwałego zamknięcia. Efektem tego jest stopniowe zmniejszanie się żylaków. Kolejnym etapem terapii jest skleroterapia resztkowych żylaków.

Usuwanie żylaków laserem daje bardzo dobre efekty estetyczne (min. brak blizn pooperacyjnych), wyróżnia się krótkim czasem rekonwalescencji, znikomym odsetkiem działań niepożądanych, wysoką skutecznością (97-98% zamkniętych żył po 5 latach od zabiegu), natychmiastowym uruchomieniem po zabiegu i szybkim powrotem do normalnej aktywności.

 

art2-whitpress-1.jpg

 

Czy wykonanie zabiegu gwarantuje pełen sukces i spokój na lata?

Profesjonalnie wykonany zabieg daje świetne rezultaty. Należy jednak pamiętać o tym, że to dopiero początek drogi do zdrowych i ładnych nóg. Po przeprowadzeniu laserowego usuwania żylaków, pacjent powinien stosować profilaktykę przeciwżylakową. Ponadto rekomenduje się przeprowadzanie okresowych kontroli. Dobrze minimum raz w roku odwiedzić chirurga naczyniowego, który oceni stan naczyń kończyn dolnych pacjenta. Jeżeli pojawią się nowe żylaki lub pajączki, to warto je szybko zdiagnozować i usunąć.

 

Zadbaj o zdrowe i piękne nogi z Centrum Medycznym Terpiłowski

Zależy Ci na fachowym wsparciu w walce z żylakami? Poznaj ofertą przygotowaną przez Centrum Medyczne Terpiłowski w Radomiu. Lekarze Tomasz Terpiłowski i Michał Terpiłowski prowadzą poradnię chirurgii naczyniowej i flebologii. Do każdego pacjenta podchodzią w sposób indywidualny i przygotują strategię leczenia twojej choroby żylakowej. Częścią tej placówki jest dział medycyny estetycznej gdzie wykonuje się laserowe przezskórne zamykanie naczynek (tzw. pajączków). Razem z Centrum Medycznym Terpiłowski sprawnie poradzisz sobie z chorobą żylakową.

 

Źródło:
cm-terpilowski.pl