Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-12-02  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-12-02
Akcesoria do domowej rehabilitacji w czasie izolacji
Akcesoria do domowej rehabilitacji w czasie izolacji

Rehabilitacja w domu jest nie tylko możliwa, ale i wskazana – zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, kiedy zalecane jest ograniczanie kontaktu z innymi ludźmi. I chociaż domowe ćwiczenia nie zastąpią profesjonalnej terapii prowadzonej pod okiem fizjoterapeuty, mogą poprawić ogólną kondycję fizyczną i, choć częściowo, podtrzymać wypracowane dotąd efekty. W jakie akcesoria do domowej rehabilitacji warto się zaopatrzyć?

Fizjoterapia w czasie pandemii koronawirusa

Obecna sytuacja pandemiczna wpłynęła na bardzo wiele dziedzin naszego życia, w tym, co szczególnie dotkliwe, funkcjonowanie służb medycznych. Najczęściej mówi się, oczywiście, o problemach z dostaniem się go gabinetu lekarskiego czy przepełnionych oddziałach szpitalnych, jednak dość rzadko porusza się temat fizjoterapeutów. I chociaż działalność rehabilitacyjna została przywrócona po zamknięciu poradni w kwietniu i marcu, pacjenci w obawie o własne zdrowie, masowo rezygnują z zaplanowanych sesji terapeutycznych.

O ile w stanach wymagających zaawansowanego wsparcia profesjonalisty, np. po skomplikowanych operacjach lub w przebiegu silnych zespołów bólowych, nie jest to wskazane – gabinety pracują w reżimie sanitarnym, przestrzegając zasad ogłoszonych przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów – w części przypadków można prowadzić rehabilitację samodzielnie bez wychodzenia z domu. W tym celu warto wyposażyć się w odpowiednie sprzęty i akcesoria. W sklepach medycznych możemy znaleźć szereg rozwiązań, z których w swoich placówkach korzystają specjaliści.

Domowa rehabilitacja przy użyciu piłki

Ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną mają na celu przede wszystkim zwiększenie zakresu ruchomości stawów, wzmocnienie mięśni, polepszenie koordynacji ruchowej oraz poprawę ogólnej kondycji. Domowy trening z piłką szczególnie warto polecić osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa, u których konieczne jest wzmocnienie odcinka lędźwiowego. Jest on wskazany również w pracy z dziećmi z porażeniem mózgowym.

Do dyspozycji mamy nie tylko duże piłki, kojarzące się z klubami fitness, ale także te o małej średnicy. Dodatkowo miewają one różne struktury, zatem z powodzeniem można wykorzystać je do masażu czy ćwiczeń dłoni. Dla większego bezpieczeństwa warto postawić na piłki z systemem ABS zapobiegającemu nagłemu rozerwaniu i utracie powietrza.

Roller do masażu rozluźniającego

Do terapii ruchowej w domu idealnie nadaje się roller, czyli wałek rehabilitacyjny, który można wykorzystać w ćwiczeniach korekcyjnych oraz do masażu relaksacyjnego, znoszącego nadmierne napięcie mięśniowe. Przyrząd stworzony z pianki o zwiększonej twardości wykorzystuje masę ciała pacjenta w celu rozluźnienia tkanek.

Wałek rehabilitacyjny sprzyja poprawie ukrwienia i elastyczności mięśni, przyczynia się także do szybszej regeneracji uszkodzonych struktur. Może być używany do rozluźniania mięśni pleców, ale także mięśni pośladkowych, mięśni brzusza bądź rozciągania podeszwy stopy. 

obraz_1.jpg

Taśma rehabilitacyjna

Do samodzielnej rehabilitacji w domu świetnie nadają się taśmy rehabilitacyjne. To specjalne gumy do ćwiczeń, które można podzielić na różne rodzaje ze względu na oporowość. Im grubsza i szersza taśma, tym opór podczas ćwiczeń jest większy, a sama aktywność – bardziej wymagająca.
Ćwiczenia z gumą w domu warto wykonywać, przykładowo, w czasie rekonwalescencji po urazach sportowych – w przebiegu łokcia tenisisty, kolana biegacza czy bólu spowodowanego uszkodzeniem barku. Taśma skutecznie aktywizuje określone partie ciała, pobudzając mięśnie do pracy, co przyspiesza odbudowę tkanek.

Rotor rehabilitacyjny

Nieco bardziej zaawansowanym sprzętem, który z powodzeniem można wykorzystać w domowej rehabilitacji w czasie izolacji, jest rotor. Urządzenie wyposażone w mechanizm oporowy w formie pedałów służy do wykonywania czynnych ćwiczeń rąk i nóg. Trening na rotorze poprawia zakres ruchomości kończyn (ułatwia wykonywanie ruchów zginających i prostujących) i działa wzmacniająco. Znosi sztywność stawów oraz wspomaga wykonywanie odwodzenia oraz przywodzenia kończyn.

Rotor rehabilitacyjny w domu powinny posiadać osoby, u których występuje niedowład kończyn, przykurcz lub zanik mięśni, poudarowcy, pacjenci ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi czy po operacjach neurologicznych.

Urządzenia do domowej rehabilitacji są proste w obsłudze i najczęściej niedrogie. W razie wątpliwości co do wyboru, warto skonsultować się ze specjalistą w sklepie medycznym (np. w BRANDvital), który pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie. Sam sprzęt najbezpieczniej zamówić online z dostawą do domu. Sprawdź produkty dostępne na sklepie internetowym Brandvital - https://esklep.brandvital.eu/produkty/sprzet-rehabilitacyjny/akcesoria-do-rehabilitacji,2,394

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
BRANDvital
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.