Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-03-09
Produkty wspierające rehabilitację

Rehabilitacja to proces polegający na przywróceniu lub poprawie funkcji ruchowych, po wypadkach, chorobach, urazach lub innych problemach zdrowotnych. Wiele produktów może pomóc w procesie rehabilitacji, w tym: 

obraz_1.jpg

1. Specjalistyczne aparaty ruchowe - do rehabilitacji pacjentów z różnymi problemami ruchowymi, takimi jak np. po złamaniach, chorobach neurologicznych lub pourazowych uszkodzeniach mózgu.

2. Elektrostymulatory mięśni - to urządzenia, które wykorzystują prąd elektryczny do pobudzania mięśni. Pomagają wzmocnić osłabione mięśnie i poprawić ich funkcję.
3. Piłki rehabilitacyjne - to piłki o różnych rozmiarach i twardościach, które są stosowane w ćwiczeniach fizjoterapeutycznych. Mogą pomóc poprawić równowagę, siłę i elastyczność mięśni.
4. Specjalne poduszki rehabilitacyjne - to poduszki o różnej twardości i kształtach, które są wykorzystywane w ćwiczeniach równowagi i stabilizacji.
5. Taśmy oporowe - to elastyczne taśmy, które są stosowane w ćwiczeniach siłowych. Mogą pomóc wzmocnić mięśnie, poprawić równowagę i elastyczność.
6. Maszyny do masażu - to maszyny, które wykorzystują różne techniki masażu, aby pomóc w zmniejszeniu napięcia mięśniowego, poprawieniu krążenia i zmniejszeniu bólu.
7. Chodziki rehabilitacyjne - to specjalne urządzenia, które pomagają pacjentom, którzy mają trudności z chodzeniem, poprawić ich równowagę i stabilność.
8. Urządzenia do terapii wodnej - to urządzenia, które wykorzystują wodę do rehabilitacji. Mogą pomóc w poprawie ruchu i siły mięśni oraz zmniejszeniu bólu.
9. Specjalistyczna orteza - to urządzenia, które pomagają w stabilizacji stawów lub kończyn, aby zapobiec urazom i pomóc w rehabilitacji.
10. Buty korekcyjne, profilaktyczne - wspomagają rehabilitację po urazach stopy. Dostępne sa buty dla dzieci oraz dorosłych
I ciekawostka...
11. Okulary korekcyjne bądź szkła kontaktowe - To też narzędzie wspierające rehabilitację - dobór odpowiednich szkieł kontaktowych lub okularów może pomóc w poprawie widzenia. 

obraz_3.jpg

Warto pamiętać, że każdy przypadek rehabilitacji jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Produkty rehabilitacyjne powinny być stosowane pod okiem specjalisty, który dobierze odpowiednie ćwiczenia i urządzenia, które będą skuteczne w procesie rehabilitacji. Bywają też sytuacje, gdzie nieodzowny będzie cięższy sprzęt jak wózki inwalidzkie czy łóżka rehabilitacyjne. Czym jest wózek inwalidzki wie każdy z nas, wspomnijmy słowem o tym drugim:

 

Łóżka Rehabilitacyjne

Łóżka rehabilitacyjne są specjalnymi łóżkami, które są stosowane w celu wspomagania procesu rehabilitacji pacjentów z różnymi problemami zdrowotnymi. Oto kilka sytuacji, kiedy stosuje się łóżka rehabilitacyjne: Po zabiegach chirurgicznych - pacjenci, którzy przeszli operację, często potrzebują łóżek rehabilitacyjnych, aby zapewnić odpowiednie wsparcie dla swojego ciała podczas procesu powrotu do zdrowia. W przypadku chorób neurologicznych - pacjenci z chorobami neurologicznymi, takimi jak choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane lub urazami mózgu, mogą wymagać łóżek rehabilitacyjnych, które pomogą im utrzymać właściwą postawę i poprawić ich równowagę. Dla osób z ograniczeniami ruchowymi - pacjenci, którzy mają trudności z poruszaniem się, takie jak osoby z niepełnosprawnościami, starsze osoby lub osoby z urazami kończyn, mogą korzystać z łóżek rehabilitacyjnych, aby zapewnić im wygodne i bezpieczne środowisko podczas odpoczynku. W celu zapobiegania odleżynom - łóżka rehabilitacyjne mogą pomóc zapobiec odleżynom poprzez zmniejszenie nacisku na ciało pacjenta, zwłaszcza na miejscach narażonych na odleżyny, takich jak łopatki, pięty czy krocze. Dla pacjentów wymagających stałej opieki - łóżka rehabilitacyjne mogą być stosowane dla pacjentów wymagających stałej opieki, którzy potrzebują pomocy osób trzecich.

Gdzie kupić łózko rehabilitacyjne?

Łóżka rehabilitacyjne mogą być stosowane w szpitalach, domach opieki, klinikach rehabilitacyjnych oraz w domach pacjentów. Możesz je również zakupić z dostawą odnajdując w sieci wybrany medyczny sklep internetowy. Należy pamiętać, że niekoniecznie są one przeznaczone wyłącznie dla pacjentów wymagających stałej opieki. Zależnie od potrzeb pacjenta, łóżko rehabilitacyjne może być wykorzystane do rehabilitacji po urazach, chorobach lub zabiegach chirurgicznych, a także do zapobiegania odleżynom, zwiększenia wygody i komfortu pacjenta, ułatwienia wykonywania czynności pielęgnacyjnych, czy zapewnienia bezpieczeństwa podczas leczenia. 

obraz_2.jpg

Autor:
MEDICO24.pl
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji