Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-11-07
Krzesełka kardiologiczne i inne - czym charakteryzują się te produkty?

W życiu zdarzają się różne wypadki. Można spotkać się z wypadkami na drogach, ale również w budynkach. Niezwykle groźny jest moment, kiedy w budynku wybuchnie pożar. Ewakuacja ludzi zdrowych jest niezwykle trudna do przeprowadzenia, nie mówiąc o osobach niepełnosprawnych. Na szczęście obecnie możemy skorzystać z wielu udogodnień. Przykładem są specjalistyczne krzesełka kardiologiczne czy transportowe, które niezwykle ułatwiają ucieczkę z tych miejsc, gdzie nie ma windy czy pochylni. Sprawdź, jak działają te urządzenia! 

krzesło ewakuacyjne
krzesło ewakuacyjne

Krzesła kardiologiczne — lekka, składana konstrukcja to strzał w dziesiątkę

Ewakuacja osób niepełnosprawnych ruchowo jest bardzo trudnym zadaniem. A jak wiadomo, podczas zagrożenia życia, czas nagli. Placówki posiadają na wyposażeniu wózki inwalidzkie, jednak ich zniesienie może trwać za długo. Krzesełko transportowe znacznie ułatwia to zadanie. Jest doskonałą alternatywą dla wind czy pochylni. Krzesełko kardiologiczne powinno stać się niezbędnym wyposażeniem każdej karetki oraz każdego ośrodka specjalistycznego. Przewożone nim osoby niepełnosprawne mogą zostać szybko przetransportowane do szpitala lub w inne bezpieczne miejsce. Krzesełko kardiologiczne to głównie bardzo lekka konstrukcja, składana, dlatego nie potrzeba na nią zbyt dużo miejsca do przechowywania. Jednocześnie jest w stanie przewieźć pacjenta ważącego nawet 130-160 kg.

Krzesła kardiologiczne gwarantują komfort nie tylko pacjentom, ale również pracownikom karetki. Jest to sprzęt, który ułatwia pokonanie schodów, bez konieczności dźwigania. Nie każdy z ratowników może pochwalić się wyśmienitym zdrowiem. Możemy ułatwić pracę ratownikom i zdecydować się na krzesła ewakuacyjne (https://www.prolifter.pl/krzesla-ewakuacyjne-c-8.html).

Krzesełko kardiologiczne — może uratować życie!

Krzesła kardiologiczne (https://www.prolifter.pl/) to produkty, które są lekkie, a jednak mają spory udźwig. Odpowiedzialna jest za to aluminiowa konstrukcja. Jest niezwykle wytrzymała, a poza tym doskonała do składania. Aby je odpowiednio przechować, wystarczy nieco miejsca w karetce lub w specjalnych pomieszczeniach magazynowych. Rozłożenie takiego sprzętu to zaledwie kilka chwil. Ich posiadanie może przyczynić się do uratowania niejednego życia lub zdrowia. Największą z zalet tego rodzaju krzesełek jest fakt, iż od razu są gotowe do ratowania ludzi. Świetnie zastępują wózki, nosze czy łóżka. Poruszanie się z nimi jest trudne, czego nie można powiedzieć o krzesełkach kardiologicznych.

Krzesło ewakuacyjne zamiast windy, pochylni czy podnośnika!

Krzesło transportowe czy kardiologiczne jest prawdziwą przyszłością ratownictwa oraz wszelkich placówek, w których przebywają niepełnosprawni, ciężko chorzy ludzie. Niekiedy wymagają oni natychmiastowego transportu. Takie krzesełka mogą uratować ich zdrowie bądź życie. Pozwalają ratownikom zaoszczędzić sporo czasu na szamotaniu się z łóżkiem czy wózkiem inwalidzkim. Dają możliwość natychmiastowej reakcji, bez konieczności zastanawiania się, od czego zacząć akcję ratunkową.

Krzesełka transportowe przystosowane do pokonywania schodów mogą być wyposażone w gąsienice oraz napęd elektryczny. Jeśli placówkę na to stać, można znacznie odciążyć ratowników, którzy nie muszą ciągnąć danej osoby po schodach. Jest to rozwiązanie, które działa również w interesie pacjenta. Krzesło kardiologiczne to powiew idącej zmiany, która już za niedługo zagości w każdym szpitalu, każdej placówce i każdej karetce pogotowia. Dokonując tego, możemy mieć pewność, że każda akcja ratunkowa będzie sprawna, a czas, który jest na wagę złota, nie zostanie roztrwoniony.

Autor:
Prolifter
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji