Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-11-08  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-11-08
Bezpieczne preparaty do masażu – z czego składają się olejki?
Bezpieczne preparaty do masażu – z czego składają się olejki?

Z zalety masażu korzysta wielu osób. W zależności od indywidualnych potrzeb można zdecydować się na konkretną terapię manualną, która wspiera proces rekonwalescencji, wspomaga organizm przy wysiłku fizycznym, poprawia samopoczucie czy ułatwia walkę z objawami stresu. W gabinetach masażu spotyka się wiele zróżnicowanych zabiegów. W wielu przypadkach wykorzystuje się podczas nich specjalne preparaty. Z czego powinny być one wykonane? Jaki mogą mieć skład i do czego się przydają? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.

 

Wykorzystanie olejków podczas masażu

Olejki stosuje się przy wielu zabiegach manualnych. Stanowią nieodzowny element niektórych masaży klasycznych, nie da się bez nich obejść przy masażach relaksacyjnych, również w odmianach egzotycznych (masaż lomi lomi, masaż balijski). Istnieje wręcz specjalny rodzaj masaży olejowych, które wykonuje się na wybrane części ciała (np. masaż pleców, masaż twarzy), jak i na całe ciało.

Dlaczego tak chętnie stosuje olejki? Przede wszystkim ułatwiają wykonywanie konkretnych ruchów dłońmi, przedramionami lub specjalnymi akcesoriami (kamienie lub stemple ziołowe). Co więcej intensywnie nawilżają i odżywiają skórę, dostarczając ważnych substancji pielęgnacyjnych.

Preparaty na bazie naturalnych olejków odgrywają olbrzymią rolę w aromaterapii, wpływając korzystnie na ogólne samopoczucie i dobry nastrój osoby masowanej – nie tylko bezpośrednio, dzięki zawartości cennych składników, ale też za sprawą wspaniałego zapachu.

 

Z czego produkuje się olejki do masażu?

Olejki do masażu, stosowane w profesjonalnych salonach, jak choćby gabinety masażu na: https://gabinetymasazu.pl, powinny być produktami najwyższej jakości, przygotowanymi wyłącznie z substancji naturalnych, bezpiecznych i korzystnie wpływających na zdrowie, urodę i samopoczucie masowanego. Warto stawiać na rozwiązania certyfikowane, przebadane w specjalistycznych laboratoriach. Ponadto oprócz gotowych produktów, można samodzielnie przygotować mieszanki, stosując dostępne na rynku komponenty. W ten sposób tworzy się preparaty w pełni dopasowane do indywidualnych preferencji.

 

Oleje bazowe – podstawa każdego preparatu

Czym są olejki bazowe? Określa się je także jako olejki nośnikowe lub podstawowe, w których rozpuszcza się pielęgnacyjne olejki do masażu. Są to oleje roślinne uzyskiwane poprzez tłoczenie na zimno z nasion, owoców, kwiatów lub pestek. Dzięki zastosowaniu tej metody pozyskiwania oleju zachowuje się większość cennych substancji odżywczych, zawartych w danej roślinie.

Oleje bazowe miewają różne właściwości i przynoszą rozmaite korzyści dla masowanego. Jakie olejki da się zastosować jako bazy? Świetnie sprawdzają się:

  • olej z awokado (łagodzący, przeciwzapalny, natłuszczający),
  • olej ze słodkich migdałów (dla skóry dojrzałej i suchej),
  • olej z pestek winogron (przydatny przy leczeniu trądziku, do cery tłustej i mieszanej),
  • olej arganowy (antyoksydacyjny, regenerujący),
  • oliwa z oliwek (regenerujący, nawilżający i zmniejszający podrażnienia).

 

bezpieczne-preparaty-do-masazu-z-czego-skladaja-sie-olejki (1).jpg

 

Szerokie spektrum właściwości każdego oleju, bogactwo witamin i innych składników o działaniu prozdrowotnym i pielęgnacyjnym, sprawiają, że dobór odpowiedniego preparatu do masażu może znacząco zwiększyć skuteczność zabiegu

Podstawą każdego olejku są olejki bazowe, uzupełniane o dodatki, które wpływają na finalne właściwości preparatu. Bywają to na przykład inne olejki roślinne lub olejki aromaterapeutyczne.

 

Olejki do masażu – naturalne preparaty dla zdrowia i urody

Olejki do masażu wspomagają skuteczność zabiegu i przynoszą szereg korzyści dla osób masowanych. Warto stawiać na produkty najwyższej jakości, przygotowane wyłącznie na bazie naturalnych składników – dla zdrowia, urody i naprawdę dobrego samopoczucia.

 

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
gabinetymasazu.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także