
Z zalety masażu korzysta wielu osób. W zależności od indywidualnych potrzeb można zdecydować się na konkretną terapię manualną, która wspiera proces rekonwalescencji, wspomaga organizm przy wysiłku fizycznym, poprawia samopoczucie czy ułatwia walkę z objawami stresu. W gabinetach masażu spotyka się wiele zróżnicowanych zabiegów. W wielu przypadkach wykorzystuje się podczas nich specjalne preparaty. Z czego powinny być one wykonane? Jaki mogą mieć skład i do czego się przydają? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.
Wykorzystanie olejków podczas masażu
Olejki stosuje się przy wielu zabiegach manualnych. Stanowią nieodzowny element niektórych masaży klasycznych, nie da się bez nich obejść przy masażach relaksacyjnych, również w odmianach egzotycznych (masaż lomi lomi, masaż balijski). Istnieje wręcz specjalny rodzaj masaży olejowych, które wykonuje się na wybrane części ciała (np. masaż pleców, masaż twarzy), jak i na całe ciało.
Dlaczego tak chętnie stosuje olejki? Przede wszystkim ułatwiają wykonywanie konkretnych ruchów dłońmi, przedramionami lub specjalnymi akcesoriami (kamienie lub stemple ziołowe). Co więcej intensywnie nawilżają i odżywiają skórę, dostarczając ważnych substancji pielęgnacyjnych.
Preparaty na bazie naturalnych olejków odgrywają olbrzymią rolę w aromaterapii, wpływając korzystnie na ogólne samopoczucie i dobry nastrój osoby masowanej – nie tylko bezpośrednio, dzięki zawartości cennych składników, ale też za sprawą wspaniałego zapachu.
Z czego produkuje się olejki do masażu?
Olejki do masażu, stosowane w profesjonalnych salonach, jak choćby gabinety masażu na: https://gabinetymasazu.pl, powinny być produktami najwyższej jakości, przygotowanymi wyłącznie z substancji naturalnych, bezpiecznych i korzystnie wpływających na zdrowie, urodę i samopoczucie masowanego. Warto stawiać na rozwiązania certyfikowane, przebadane w specjalistycznych laboratoriach. Ponadto oprócz gotowych produktów, można samodzielnie przygotować mieszanki, stosując dostępne na rynku komponenty. W ten sposób tworzy się preparaty w pełni dopasowane do indywidualnych preferencji.
Oleje bazowe – podstawa każdego preparatu
Czym są olejki bazowe? Określa się je także jako olejki nośnikowe lub podstawowe, w których rozpuszcza się pielęgnacyjne olejki do masażu. Są to oleje roślinne uzyskiwane poprzez tłoczenie na zimno z nasion, owoców, kwiatów lub pestek. Dzięki zastosowaniu tej metody pozyskiwania oleju zachowuje się większość cennych substancji odżywczych, zawartych w danej roślinie.
Oleje bazowe miewają różne właściwości i przynoszą rozmaite korzyści dla masowanego. Jakie olejki da się zastosować jako bazy? Świetnie sprawdzają się:
- olej z awokado (łagodzący, przeciwzapalny, natłuszczający),
- olej ze słodkich migdałów (dla skóry dojrzałej i suchej),
- olej z pestek winogron (przydatny przy leczeniu trądziku, do cery tłustej i mieszanej),
- olej arganowy (antyoksydacyjny, regenerujący),
- oliwa z oliwek (regenerujący, nawilżający i zmniejszający podrażnienia).
Szerokie spektrum właściwości każdego oleju, bogactwo witamin i innych składników o działaniu prozdrowotnym i pielęgnacyjnym, sprawiają, że dobór odpowiedniego preparatu do masażu może znacząco zwiększyć skuteczność zabiegu
Podstawą każdego olejku są olejki bazowe, uzupełniane o dodatki, które wpływają na finalne właściwości preparatu. Bywają to na przykład inne olejki roślinne lub olejki aromaterapeutyczne.
Olejki do masażu – naturalne preparaty dla zdrowia i urody
Olejki do masażu wspomagają skuteczność zabiegu i przynoszą szereg korzyści dla osób masowanych. Warto stawiać na produkty najwyższej jakości, przygotowane wyłącznie na bazie naturalnych składników – dla zdrowia, urody i naprawdę dobrego samopoczucia.
Kategoria komunikatu:
Inne
- Źródło:
- gabinetymasazu.pl

Czytaj także
-
Jak urządzić i wyposażyć gabinet do masażu?
Gabinety masażu cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Siedzący tryb życia i niewielka ilość ruchu sprawiają, że wiele...
-
Czym różnią się wzmacniacze słuchu od aparatów słuchowych: dlaczego są...
Z pewnością każdy z nas doświadczył momentów, w których rozmowa w głośnym pomieszczeniu lub słuchanie ulubionej melodii bywały utrudnione. Wielu...
-
-
-
-
-