Powrót do listy wiadomości Dodano: 2015-04-29  |  Ostatnia aktualizacja: 2015-04-29
Braster wykona model termodynamiczny piersi

BRASTER podpisał z Politechniką Warszawską umowę, której przedmiotem jest zaprojektowanie i wytworzenie fizycznego modelu termodynamicznego piersi, w pełni kompatybilnego z urządzeniem BRASTER Tester. Projekt stanowi jeden z elementów strategii, zgodnie z którą tester trafić ma do sprzedaży bezpośredniej do kobiet w drugiej połowie 2016 r. Spółka BRASTER SA, która jest w trakcie przenoszenia swoich notowań na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), jest właścicielem unikalnej technologii służącej do diagnostyki raka piersi.

Umowa z Wydziałem Mechatroniki, Instytutu Metrologii i Inżynierii Biomedycznej (IMiIB) Politechniki Warszawskiej zakłada zaprojektowanie i wykonanie fizycznego fantomu piersi przeznaczonego do współpracy z urządzeniem BRASTER Tester. Powyższy model będzie miał za zadanie symulować termodynamiczny rozkład temperatury powierzchni piersi, uwzględniając kilka-kilkanaście patologii piersi, w szczególności raka piersi z podziałem na grupy anatomiczne.

Umowa będzie realizowana w ramach projektu INNOMED. Jej wartość wynosi 300 tys. zł.

- Model termodynamiczny piersi będzie stanowił uzupełnienie dla badań w ramach projektu INNOMED, w których udział weźmie ponad 2 tys. kobiet. Będzie on służył do imitowania nowotworowych patologii piersi na modelu, dzięki czemu będziemy w stanie istotnie poszerzyć bazę posiadanych obrazów termograficznych i w efekcie podnieść skuteczność urządzenia BRASTER Tester – tłumaczy Marcin Halicki, Prezes Zarządu BRASTER SA.

Badanie realizowane w ramach projektu INNOMED ma pozwolić na porównanie skuteczności urządzenia BRASTER Tester w diagnostyce i różnicowaniu patologii piersi u kobiet względem standardowych metod diagnostycznych (wg nowego algorytmu). Zostanie przeprowadzone przez Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na grupie ponad 2 tys. kobiet. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na kwotę 9,1 mln zł (łączny koszt jego realizacji wyniesie 10,2 mln zł).

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
InnerValue
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :