
Pacjent, który ma chorobę pogarszającą parametry krzepnięcia krwi, wystosował do ministra zdrowia petycję w sprawie nieodpłatnego odbierania przez apteki odpadów medycznych. Jak uważa, pomogłyby przepisy o dostępności pojemników medycznych w aptekach, przychodniach, poradniach, szpitalach.
Zużyty pasek do pomiaru poziomu cukru, opatrunek, czy strzykawka lub igła mogą być nośnikami groźnych zarazków. Tymczasem najczęściej lądują one w zwykłym koszu na śmieci.
Autor petycji zwraca uwagę, że apteki nie chcą przyjmować tego rodzaju odpadów. Jego zdaniem byłyby one bardziej chętne, gdyby odpady znajdowały się w bezpiecznych opakowaniach. Stąd postulat dostępności pojemników na odpady medyczne (o pojemności 5 litrów, 10 litrów) w aptekach, przychodniach, poradniach, szpitalach.
"Nie posiadanie takiego pojemnika przy sobie - mówi - w momencie usuwania opatrunku kończy się na 2 sposoby: zostaje on na ziemi, gdzie osoba go sobie ściągnęła albo ląduje w koszu na śmieci (o ile taki będzie w pobliżu) (...). Moim skromnym zdaniem taki pojemnik powinien być obowiązkowym elementem zabezpieczenia sanitarnego wycieczki, wypadu (w ilości proporcjonalnej do liczby uczestników takiego wydarzenia)."
(mk)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- rynekaptek.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Systemy testowe: rodzaje i możliwości testerów
Testowanie płytek PCB i zespołów PCBA podczas projektowania i procesu produkcji ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia wysokiej jakości produktów...
-
Nowoczesna recepcja w prywatnym gabinecie medycznym
W jaki sposób sprawić, by nasza prywatna placówka medyczna zyskała w krótkim czasie zaufanie pacjentów? To proste. Musimy zrobić wszystko,...
-
-
-
-
-
-