Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2016-12-23   |  Ostatnia aktualizacja: 2016-12-23
Neofect opracował nowoczesne technologie do rehabilitacji rąk
Rapael Smart Kids jest już w sprzedaży w Korei
Rapael Smart Kids jest już w sprzedaży w Korei

Na targach CES 2017 w Las Vegas zostaną zaprezentowane dwie innowacje firmy Neofect: Rapael Smart Kids oraz Rapael Smart Board. Pierwsza z nich jest pomocna w terapii przedramienia i nadgarstka u dzieci, zaś druga w rehabilitacji łokcia i ramienia u dorosłych.

Rapael Smart Kids pomaga w rehabilitacji dzieci z upośledzeniem rozwojowym ośrodkowego układu nerwowego lub układu mięśniowego (niepełnosprawność ruchowa, porażenie mózgowe, itd.). Urządzenie ma postać rękawiczki. Wykorzystuje ono technologię biofeedback – czujniki typu 9-aixs IMU oraz oprogramowanie (sztuczną inteligencję) do ćwiczeń rehabilitacyjnych poprzez gry komputerowe. Terapia wpływa na plastyczność mózgu i reakcję mięśni dziecka.

„Z uwagi na to, że mózg dziecka regeneruje się dużo szybciej niż mózg osoby dorosłej - mówi Ho Young Ban CEO Neofectu - taka forma rehabilitacji jest wyjątkowo skuteczna, w szczególności w grupie wiekowej 4-15 lat, dla której przeznaczone jest urządzenie."

Rapael Smart Board to urządzenie do rehabilitacji kończyny górnej pacjentów z urazem ramienia lub stawu łokciowego. Jego działanie także opiera się na metodzie biofeedbacku oraz korzysta z algorytmu do tworzenia indywidualnego zestawu ćwiczeń. W ramach rehabilitacji oferuje trzy rodzaje treningu (Conditional Exploration, Point-to-Point Reaching i Shape Drawing).

„Jesteśmy przekonani - dodaje Ho Young Ban - że dostęp do skutecznych i niedrogich technologii w ramach opieki zdrowotnej nie powinien być limitowany, ani przez sytuację finansową pacjenta, ani przez to w jakiej strefie geograficznej mieszka. Niezmiernie cieszymy się, że pokażemy przedpremierowo nasze dwie innowacje technologiczne na CES."

Rapael Smart Kids można już kupić w Korei. Na światowe rynki oba urządzenia mają wejść w kwietniu przyszłego roku po uzyskaniu niezbędnych certyfikatów.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
pulsmedycyny.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :