Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-11-30  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-11-30
Podnośniki wannowe - czym są, jak działają i komu służą?
Podnośniki wannowe - czym są, jak działają i komu służą?

Obecnie na rynku dostępne są urządzenia, które w dość dużym stopniu wyręczają niektóre osoby w codziennych obowiązkach czy czynnościach domowych. Jednym z takich właśnie urządzeń jest podnośnik tak zwany wannowy. Co to takiego i dla kogo jest przeznaczony?

Co to podnośnik wannowy?

Podnośnik wannowy to lekkie urządzenie nadające się do transportowania z jednego miejsca na drugie, ze względu na swoją przemyślaną konstrukcję. Przenośniki wannowe dają możliwość zdecydowanie łatwiejszego i wygodniejszego wykonywania codziennych czynności higienicznych. Urządzenie to jest przeznaczone do użytkowania w wannie i posiada nie tylko solidną konstrukcję, ale też szereg funkcji.

Niewątpliwie podnośniki wannowe (https://www.prolifter.pl/) uchodzą za profesjonalne urządzenie, dziś niezwykle przydatne w wielu domach.

Podnośnik umieszcza się w wannie, a następnie rozkłada. Podnośnik opuszcza się w głębię wanny, opierając się na jej dnie oraz podnosi do góry. Wszystko dzieje się przy użyciu pilota. Co najważniejsze, podnośnik do wanny jest bezpieczny, wykonany z trwałych i wytrzymałych materiałów, z należytą precyzją. Dobry model powinien mieć antypoślizgowe nóżki, aby nie wywrócił się w czasie użytkowania. Przyssawki, jakie posiada, świetnie dostosowują się do każdego typu wanny.

Nowoczesna winda do wanny jest wodoodporna, co oznacza, że pod wpływem wilgoci nie ulegnie zniszczeniu. Nie ma znaczenia, czy jest to woda ciepła, czy zimna, z jakimś środkiem myjącym, czy czysta. 

podnośnik do wanny dietz kanjo
podnośnik do wanny dietz kanjo

Dla kogo podnośniki wannowe?

Wannowe podnośniki to przede wszystkim propozycja dla osób starszych. Nie bez powodu często widuje się napisy typu - podnośnik do wanny dla seniora. Pomaga on mu w utrzymaniu czystości. Osoba starsza nie musi nikogo prosić o pomoc. Sama może dostać się do wanny i z niej z łatwością wyjść. Ewentualnie z drobną pomocą osoby bliskiej, ale bez jej zbyt intensywnego wysiłku fizycznego.

Podnośnik do wanny (https://www.prolifter.pl/podnosniki-dla-osob-niepelnosprawnych-c-6.html) dla osoby starszej to też urządzenie, które ze spokojem może posłużyć osobom niepełnosprawnym. Jest to ogromne udogodnienie szczególnie dla ich opiekunów, którzy są zmuszeni osoby te dźwigać i samodzielnie umieszczać w wannie. Taka winda jest ogromnym wsparciem w codziennych czynnościach. Tak więc jest również doskonałym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych.

Sterowanie wanną przy pomocy wodoszczelnego pilota jest bardzo wygodne i sprawne.

Gdzie i jaki podnośnik do wanny kupić?

Wybór podnośników jest bardzo duży. Na uwagę zasługuje między innymi podnośnik wannowy kanjo. To niezwykle funkcjonalne urządzenie, które zdobyła serca wielu osób. Zarówno bezpośrednich użytkowników jak też towarzyszy kąpieli w tej formie. Drugą ciekawą propozycją jest podnośnik wannowy Dietz. Ogólnie rzecz ujmując, jest w czym wybierać. Jednak są to urządzenia dostępne głównie w internecie. Tylko tu mają dobrą cenę. Choć profesjonalna winda do wanny (https://www.prolifter.pl/podnosniki-wannowe-c-6_37.html) musi trochę kosztować i na cenę w tym przypadku nie warto zwracać uwagi.

Szukając dobrej windy, warto zwrócić uwagę na to, do jakiej pozycji odchylenia oparcia można sobie pozwolić. Czy urządzenie to sięga dna wanny, czy nie. Dobrze jest również wiedzieć coś na temat siedziska. Jak zostało wykonane, z jakich materiałów, czy jest stabilne, wygodne itd. No i przede wszystkim należy dowiedzieć się, czy można windę wstawić do każdej wanny. Takie urządzenie powinny mieć w swojej łazience wszystkie osoby starsze i ograniczone ruchowo. Bo w ich przypadku normalne korzystanie z łazienki jest bardzo trudne. Dzięki podnośnikowi może stać się łatwe i sprawne. A już na pewno bezpieczne.

 

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.