
Aż 65,2% Polaków uważa system e-zdrowia w naszym kraju za słabo lub bardzo słabo rozwinięty. Tak wynika z raportu „E-Zdrowie oczami Polaków" przygotowanego na zlecenie LekSeek Polska.
Wideo rozmowy z lekarzami są powszechnie na przykład w USA, Francji czy Anglii. Elektroniczne recepty działają są już od 7 lat w Estonii. Z takiego rozwiązania korzystają także mieszkańcy Norwegii, Finlandii, Szwecji, Belgii, Włoch, Islandii i Grecji. W Polsce prace nad e-receptą ciągle trwają.
"W Polsce cyfryzacja służby zdrowia jest na dość niskim poziomie - mówi Łukasz Kamiński, dyrektor zarządzający LekSeek Polska. Niektóre prywatne placówki udostępniają takie usługi on-line, jak rejestracja czy też przeglądanie historii choroby pacjenta. Jeżeli natomiast spojrzymy na publiczną służbę zdrowia, to tutaj sytuacja wygląda bardzo słabo."
Zgodnie z wynikami badań 73,6% zapytanych spotkało się z rejestracją on-line, z dzwonieniem do lekarza i umawianie się na wizyty przez telefon - 69,6% osób. Odbieranie wyników badań przez telefon czy Internet wskazało 50,5% respondentów. Nieco mniej, bo 40,6% mówiło o telefonach dotyczących ofert medycznych. Tylko 39,9% zapytanych wymieniło aplikacje mobilne jako narzędzie do zarządzania wizytami, płatnościami i receptami a 7,7% nie słyszało o żadnej formie cyfryzacji służby zdrowia.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- zdrowie.abc.com.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Dostępne dotacje unijne i kryteria aplikowania na lata 2021-2027
Jak rozpocząć współpracę z partnerami zagranicznymi i przekuć nasz pomysł na działanie o skali międzynarodowej? Czy istnieją rozwiązania...
-
Rejestratory danych w placówkach medycznych
W dobie cyfryzacji i automatyzacji coraz większą rolę w placówkach medycznych odgrywają nowoczesne systemy monitorujące. Wśród nich szczególne...
-
-
-
-
-