Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-08-04  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-08-04
Rehabilitacja domowa - dla kogo? Jakie są jej zalety?
Rehabilitacja domowa - dla kogo? Jakie są jej zalety?

Rehabilitacja lecznicza obejmuje świadczenia, których celem jest przywrócenie pacjentowi dawnej lub ogólnej sprawności fizycznej, ale także równowagi psychicznej po chorobie, kontuzji lub wypadku. Zabiegi i masaże najczęściej wykonywane są ambulatoryjnie, czyli w ośrodku lub na oddziałach dziennych. Niezwykle popularne stają się także zabiegi przeprowadzane w warunkach domowych. Co to jest rehabilitacja domowa? Dla kogo jest ona przeznaczona i jakie są jej zalety?

 

Rehabilitacja domowa - co to jest?

Nie da się ukryć, że utrata sprawności ruchowej, która spowodowana jest kontuzją, chorobą, wypadkiem lub wystąpienie przewlekłej choroby uniemożliwiającej poruszanie się, stanowią duży problem. Tacy pacjenci również wymagają rehabilitacji, dlatego powstały ośrodki świadczące usługi rehabilitacji domowej. Zarówno rehabilitacja ambulatoryjna, jak i ta wykonywana stacjonarnie na specjalnym oddziale, są skierowane zwykle dla osób, które są w stanie dotrzeć na miejsce.

Zabiegi domowe przeprowadzane są natomiast dla tych, którzy nie są w stanie przyjść do ośrodka, ponieważ są na przykład mocno schorowani. Rehabilitacja domowa wykonywana jest zatem w miejscu zamieszkania lub przebywania pacjenta.

 

Kto korzysta z zabiegów?

Z rehabilitacji domowej korzystają głównie osoby, które cierpią na zróżnicowane choroby lub zostały kontuzjowane. Do schorzeń, które kwalifikują pacjentów do odbycia tego typu zabiegów, należą między innymi:

  • Uszkodzenia rdzenia kręgowego,
  • Różnorodne choroby przewlekłe postępujące - zanik mięśni, choroba Parkinsona, miopatie, zapalenia stawów,
  • Ciężkie uszkodzenia centralnego i obwodowego układu nerwowego,
  • Poważne kontuzje,
  • Uszkodzenia mózgu.

Celem zabiegów domowych jest przywrócenie częściowej lub całkowitej sprawności ruchowej. Rehabilitację domową przeprowadza wykwalifikowany fizjoterapeuta, który przyjeżdża wraz z całym sprzętem, dlatego zabiegi są profesjonalne, w zupełności nie odbiegają od tych przeprowadzanych w ośrodkach stacjonarnych i ambulatoryjnych.

 

Zalety rehabilitacji domowej

Nie da się ukryć, że ćwiczenia przeprowadzone w ramach rehabilitacji domowej mają naprawdę wiele zalet. Poniżej wyróżnimy kilka podstawowych korzyści.

  • Indywidualna praca z pacjentem zapewnia dużo szybsze efekty terapii - jest to jedna z głównych zalet rehabilitacji domowej. Pacjenci bardzo często są dużo mniej spięci, ponieważ nie muszą przebywać w obcym miejscu. Ćwiczenia wykonują z większym zaangażowaniem.
  • Ból nie stanowi przeszkody w dotarciu na miejsce - wiele osób starszych nie dociera codziennie na umówione zabiegi, ponieważ ból nie pozwala im wyjść z domu. Rehabilitacja domowa całkowicie niweluje ten problem. Pacjent tuż po zabiegach może oddać się rekonwalescencji, nie musi przeciążać rehabilitowanych części ciała.
  • Oszczędność czasu - nie trzeba tracić czasu na dojazd do ośrodka.

 

Rehabilitacja domowa w województwie pomorskim

Jeśli mieszkasz w okolicach województwa pomorskiego i chcesz skorzystać z możliwości odbycia rehabilitacji domowej, koniecznie zgłoś się do ośrodka Nordmedic. Firma ta zatrudnia aż 120 mobilnych fizjoterapeutów, którzy świadczą swoje usługi niemalże we wszystkich miastach w województwie pomorskim. Jeśli chcesz skorzystać z usług Nordmedic możesz przedłożyć skierowanie z NFZ lub zapisać się tego typu zabiegi prywatnie.

Rehabilitacja domowa jest szeregiem zabiegów i ćwiczeń przeznaczonych dla osób, które nie są w stanie dojść samodzielnie do ośrodka ambulatoryjnego. Z tego typu zabiegów korzysta także bardzo wielu pacjentów prywatnie. Nie da się ukryć, że ta forma rehabilitacji ma sporo zalet, dlatego jej popularność wzrasta. Jeśli mieszkasz w województwie pomorskim i szukasz poleconego ośrodka, który oferuje rehabilitację domową, koniecznie skorzystaj z usług Nordmedic.

 

Kategoria komunikatu:

Realizacje, aplikacje

Źródło:
nordmedic.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także