Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-02-10  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-02-10
Rehabilitacja Kraków - Znajdź swojego specjalistę
główne_.jpg
główne_.jpg

Rehabilitacja to termin, pod którym kryją się najróżniejsze działania lecznicze, techniczne, społeczne czy psychologiczne mające na celu przywrócenie pacjentowi całkowitej lub częściowej sprawności fizycznej czy też psychologicznej. Dolegliwości jednej i drugiej natury istnieje bardzo wiele, a w związku z tym pomocy pacjentom udzielają specjaliści w najróżniejszych dziedzinach. Rehabilitacja Kraków (https://reha-kfz.pl/uslugi/zabiegi-fizjoterapeutyczne/) w Centrum Profesjonalnej Fizjoterapii obejmuje mnóstwo dziedzin, wśród których znajdują się na przykład rehabilitacja stomatologiczna czy rehabilitacja kręgosłupa, kolan, bioder czy rehabilitacja sportowa. Na czym polegają rehabilitacja poszczególnych części ciała?

Rehabilitacja stomatologiczna

Rehabilitacja stomatologiczna to szereg zabiegów, które mają na celu niesienie pomocy pacjentom cierpiącym na szczękościsk, bruksizm, ból szczęki podczas ziewania czy nawet chroniczny ucisk w przełyku. Stanowi ona część rehabilitacji ortopedycznej, ponieważ dotyczy przede wszystkim obszaru czaszkowo-twarzowego, czaszkowo-żuchwowego, czaszkowo-nerwowego, a także obszaru odcinka szyjnego.

Rehabilitacja kręgosłupa

Bóle kręgosłupa od lat nazywane są jedną z chorób dwudziestego pierwszego wieku. Doskwierają nie tylko sportowcom, osobom starszym czy osobom z wrodzonymi wadami kręgosłupa, ale również młodym ludziom, którzy prowadzą głównie siedzący tryb życia na przykład ze względu na charakter pracy. Proces rehabilitacji kręgosłupa jest w dużej mierze uzależniony od dolegliwości lub schorzenia, z jakim zmaga się pacjent. W Centrum Profesjonalnej Fizjoterapii pacjent może zostać skierowany na zabiegi obejmujące rehabilitację kręgosłupa szyjnego, lędźwiowego lub piersiowego. Ból w którymkolwiek z tych odcinków powinien być sygnałem do rozpoczęcia leczenia, aby powstrzymać rozwój bolesnych dolegliwości.

Rehabilitacja bioder

Staw biodrowy jest jednym z największych stawów w organizmie człowieka, a ogromna ilość różnych struktur wokół niego sprawia, że przyczyn bólu może być wiele. Prawidłowe rozpoznanie przyczyny może być pierwszym krokiem do rozpoczęcie profesjonalnej rehabilitacji, bez której lokomocja może być dla pacjenta coraz trudniejsza i coraz bardziej bolesna. Jedną przyczyn bólu stawu biodrowego może być na przykład zwyrodnienie stawu, którego przyczyną są mikrourazy wewnątrz stawu. To schorzenie najczęściej pojawia się u osób w starszym wieku, ale można niwelować jego objawy na każdym etapie, w czym pomagają dobrze dobrane techniki manualne. Rehabilitacja biodra może również pomóc osobom cierpiącym na rwę kulszową, konflikt udowo-panewkowy czy też zespół pasma biodrowo-piszczeowego.

Rehabilitacja sportowa

Ten rodzaj rehabilitacji jest skierowany do wszystkich osób, które nie tylko uprawiają sport czy tańczą, ale po prostu żyją aktywnie. Biorąc pod uwagę modę na zdrowy styl życia, jogging czy maratony osób takich jest coraz więcej. Niektóre z aktywności są bardzo obciążające dla naszego organizmu, a inne sporadycznie doprowadzają do bolesnych urazów. W związku z tym konieczna jest rehabilitacja, której celem będzie przywrócenie pacjentom sprawności i zażegnanie bólu.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także