Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-01-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2018-01-26
W Chinach sklonowano małpy
Makak to 25. gatunek, który udało się sklonować
Makak to 25. gatunek, który udało się sklonować

Chińscy naukowcy sklonowali makaki, używając identycznej techniki, co w przypadku słynnej sklonowanej owcy Dolly. Makaki urodziły się osiem i sześć tygodni temu. Są pierwszymi sklonowanymi, w pełni rozwiniętymi małpami.

Klony powstały dzięki komórkom płodowym hodowanym w szalce Petriego. Są one identycznymi bliźniakami i dzielą dokładnie to samo DNA z małpą, która je dostarczyła.

Według dyrektora Instytutu Neurologii Chińskiej Akademii Nauk w Szanghaju Poo Muminga, chińscy uczeni nie mają zamiaru klonowania ludzi. "Naszym celem - mówi - jest rozwój wiedzy w dziedzinie badań nad ludzkimi chorobami. Klonowanie małp przyczyni się do rozwoju wiedzy o mózgu."

Mimo, że wcześniej udało się już sklonować 24 gatunki, w tym owcę, świnię, kota, psa oraz konia, to po raz pierwszy możliwe okazało się wytwarzanie modeli zwierzęcych przydatnych w medycynie.

Z technicznego punktu widzenia, nie są to pierwsze sklonowane małpy. W roku 1999 naukowcom udało się zduplikować embriony makaka. Efektem tego stały się identyczne bliźnięta. Były to jednak sklonowane embriony, a nie w pełni rozwinięte małpy, jak w tym przypadku.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
rp.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :