Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-08-19  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-08-19
Wypożyczalnia koncentratów tlenu
Wypożyczalnia koncentratów tlenu

Koncentraty tlenu to urządzenia medyczne, których celem jest dostarczenie tlenu do organizmu pacjenta. Ich zastosowanie jest dosyć szerokie, chociaż najczęściej pełnią funkcję doraźnej pomocy w trakcie poważnych chorób płuc. Pozwalają na swobodniejsze i łatwiejsze oddychanie, a także poprawienie parametrów krwi. Wyróżnić można koncentratory tlenowe do użytku domowego lub szpitalnego. Ich obsługa nie jest skomplikowana, a wystarczy krótki czas, aby saturacja chorego uległa poprawie, a tym samym polepszyło się jego samopoczucie. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat i czy skorzystanie z usług, jakie oferuje wypożyczalnia sprzętu medycznego Warszawa to dobre rozwiązanie?

Koncentrator tlenu – jak działa i kiedy się stosuje?

Koncentratory tlenu to profesjonalne urządzenia medyczne, które pobierają tlen z otaczającego powietrza, a następnie zwiększają jego stężenie, dzięki czemu może być podany osobie chorej. Jak wiadomo, powietrze składa się jedynie w 21% z tlenu, a reszta to azot i inne gazy. Zadaniem koncentratorów tlenu jest oczyszczenie powietrza z tego typu substancji oraz dostarczenie czystego tlenu – nawet o stężeniu ponad 90%. W ten sposób otrzymuje się tlen inhalacyjny inaczej nazywany też tlenem medycznym. Jest to możliwe, ponieważ w urządzeniach znajduje się filtr molekularny, zatrzymujący azot znajdujący się w powietrzu. Następnie tlen podawany jest pacjentom przez kaniulę nosową, co jest wygodne i nie powoduje żadnego dyskomfortu. Co więcej, często jest on dodatkowo nawilżany i oczyszczany, dlatego jeszcze bardziej ułatwia oddychanie. Koncentratory tlenu nie mają butli z tlenem, co minimalizuje ryzyko pożaru lub wybuchu. Mogą być ustawione nawet koło grzejnika, gdyż korzystanie z ich jest w pełni bezpieczne.

Koncentratory tlenu wyróżniają się wszechstronnym zastosowaniem – bywają używane w celach medycznych oraz w tlenoterapii, której celem jest poprawa wydajności oddechowej. Chociaż głównie stosowane są przez osoby chore, którym towarzysza różnego rodzaju schorzenia dolnych dróg oddechowych mogą być wykorzystywane przez sportowców podczas przygotowań do intensywnego wysiłku fizycznego lub w okresie regeneracji. W jakich dolegliwościach przydatny okazuje się koncentrator tlenu? Między innymi w przypadku duszności i płytkiego oddechu, astmy oskrzelowej, włóknienia płuc, dysplazji oskrzelowo-płucnej, mukowiscydozy, niewydolności oddechowej czy też przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Niekiedy tlenoterapia jest pomocna także w dolegliwościach związanych z układem krążeniach lub nieprawidłową pracą serca.

Dotlenienie organizmu przynosi też dobre efekty w przypadku alergików lub osób, które przeszły poważny zabieg lub operacje. Może być stosowane u chorych na depresje, bezsenność czy też inne zaburzenia o charakterze psychicznym lub neurologicznym.

Wypożyczalnia koncentratów tlenu

Koncentrator tlenu to sprzęt medyczny, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest on nie tylko niezbędnym wyposażeniem wielu placówek medycznych i szpitali, ale też często pojawia się w prywatnych domach. Zdecydować się można zarówno na zakup takiego sprzętu, jak i jego wypożyczenie – wszystko zależy od tego, jak często będziemy go używać i z jaką częstotliwością. Tego typu urządzenia medyczne należą do profesjonalnych sprzętów, co ma wpływ na ich wysoką cenę – dlatego, często nawet jeżeli planujemy regularne użytkowanie koncentratora to właśnie wynajem okazuje się rozsądniejszym rozwiązaniem.
Koncentratory tlenu muszą jednak spełniać konkretne wymagania i standardy, aby ich użytkowanie było bezpieczne i przynosiło pożądane efekty. Nie warto więc korzystać z usług niesprawdzonych firm o wątpliwej renomie. Jeżeli chodzi o tak ważne kwestie jak zdrowie i dobre samopoczucie drugiej osoby, nie można godzić się na kompromisy – warto stawiać na jakość i bezpieczeństwo. Aby, znaleźć godną zaufania firmę, wcale nie trzeba długo szukać. Wypożyczalnia sprzętu medycznego RTmed cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami.

Jak działają tego rodzaju wypożyczalnie koncentratów tlenu? Zazwyczaj udostępniają wybrany produkt na określony czas, za jedynie ułamek kwoty, którą musielibyśmy zapłacić za kupno nowego sprzętu. Niekiedy cena za wynajem może być jeszcze niższa – na przykład, jeżeli posiadamy zaświadczenie lekarskie wskazujące potrzebę korzystania z tego rodzaju urządzenia. Podczas odbierania koncentratora może zostać pobrana kaucja na wypadek potencjalnych uszkodzeń sprzętu z winy użytkownika, jest jednak zwracana wraz z oddaniem sprzętu. Do warunków domowych dedykowane są urządzenia przenośne, z których o wiele łatwiej jest korzystać w domowym zaciszu – między innymi, dlatego, że cechują się niższą wagą i mniejszymi gabarytami. Wyposażone są w poręczne uchwyty, dzięki czemu można je bez problemu przemieszczać, na przykład, gdy pacjent zmienia pomieszczenie. Uruchamia się je jedynie za pomocą jednego przycisku start/ stop, a pokrętło służy do regulowania przepływu tlenu. Koncentratory tlenu przystosowane są do ciągłej pracy – nawet 24 godziny na dobę. Każda renomowana wypożyczalnia koncentratów tlenu udziela również fachowej rady, dzięki którym wybranie najlepszego sprzętu nie jest dużym wyzwaniem.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
RTmed
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także