Osiem polskich firm otrzyma 55 mln zł na poszukiwania innowacyjnych leków i metod terapeutycznych. Nagrody zostały przyznane w pierwszej edycji programu Innomed zorganizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Dodatkowe 32 mln do projektów dołożą same firmy.
Program Innomed powstał dzięki porozumieniu z 2012 roku pomiędzy Narodowym Centrum Badań i Rozwoju a podmiotami zrzeszonymi w ramach Polskiej Platformy Technologicznej Innowacyjnej Medycyny. Nabór wniosków w tegorocznej pierwszej edycji trwał od maja do lipca. Złożono 25 wniosków na kwotę 282 mln zł. 40% tej kwoty stanowił wkład własny przedsiębiorców.
Dzięki dofinansowaniu przedsiębiorcy będą prowadzili badania naukowe, prace rozwojowe oraz wdrożeniowe w zakresie poszukiwania innowacyjnych leków, nowoczesnych metod terapeutycznych, a także nowych technologii produkcji leków generycznych.
"Dofinansowanie otrzymają m.in. prace nad szczepionką nowej generacji przeciwko czerniakowi, który stanowi jeden z najgroźniejszych nowotworów, o bardzo słabej wrażliwości na leczenie dostępnymi obecnymi środkami. Na liście rankingowej znalazł się także projekt polegający na opracowaniu innowacyjnej terapii raka piersi" - komentuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Lista nagrodzonych firm dostępna jest tutaj.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- PAP
Komentarze (0)
Czytaj także
-
Robotyka chirurgiczna w Polsce: Perspektywy i wyzwania w 2026 roku
Roboty chirurgiczne, pomimo że są używane w medycynie od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, dopiero w ostatnich latach doświadczają w Polsce...
-
Nowoczesna recepcja w prywatnym gabinecie medycznym
W jaki sposób sprawić, by nasza prywatna placówka medyczna zyskała w krótkim czasie zaufanie pacjentów? To proste. Musimy zrobić wszystko,...
-
-
-
-
-