Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-09-09  |  Ostatnia aktualizacja: 2018-09-09
Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku bliskie ukończenia
Mat. pras.
Mat. pras.

Zakończone zostały główne prace budowlane w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, które powstaje przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Placówka, w którą zainwestowano 600 mln zł ma zostać otwarta jeszcze w tym roku. Wtedy mają zostać otwarte pierwsze trzy budynki o powierzchni ponad 58 tys. m2, a dwa lata później zaplanowano zakończenie czwartego obiektu o powierzchni prawie 32 tys. m2.

"To wielka inwestycja - mówi prof. Marcin Gruchała - która realizowana jest dzięki ogromnemu wsparciu z budżetu państwa. W 2012 r. powstało nowoczesne Centrum Medycyny Inwazyjnej i kontynuacją procesu modernizacji szpitala klinicznego jest kolejna inwestycja, którą rozpoczęliśmy w 2015 roku. Zakończyliśmy już główne prace budowlane, a to oznacza, że zaczynamy wyposażać pomieszczenia w podstawową aparaturę. Pierwsi pacjenci powinni przekroczyć próg tego szpitala w tym roku."

"Nasz szpital - dodaje Jakub Kraszewski, Dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku - leczy co roku prawie 20% populacji województwa pomorskiego. Mamy 120 tys. hospitalizacji rocznie oraz 250 tys. wizyt diagnostycznych. Nowa baza daje nowe możliwości rozwoju, podwyższa też komfort pacjentów, który jest kosmiczny w porównaniu do tego, co szpital poprzednio oferował. Niesamowita jest także efektowność nowej struktury. Przy zachowaniu tej samej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej mamy możliwość przeprowadzenia znacznie większej liczby zabiegów niż wcześniej."

"Misją uniwersytetu medycznego - kontynuował Gruchała - jest edukacja i prowadzenie badań naukowych oraz wprowadzanie innowacyjnych metod leczenia. Szpital kliniczny i nowoczesna infrastruktura są dla nauczycieli akademickich, lekarzy i naukowców, którzy dbają o zdrowie i rozwój polskiej medyny oraz nauki, podstawowym narzędziem. Nie ma możliwości prowadzenia nowoczesnych badań w zakresie medycyny bez nowoczesnej infrastruktury. Najważniejsi są oczywiście ludzie, ale trzeba stworzyć im warunki do wspierania procesu dydaktycznego i naukowego."

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
PAP
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :