Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-08-30   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-08-30
Nici liftingujące - co to jest?
Nici liftingujące - co to jest?

Nici liftingujące to zupełnie nowy trend w medycynie estetycznej, który cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego - to tańsza, a także mniej kłopotliwa i mniej inwazyjna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych liftingujących. Jednak warto wiedzieć, że jak każda technologia, również w przypadku tego zabiegu pojawiają się pewne ograniczenia. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto wykonać ten zabieg, to przekonaj się w jakim celu można go wykonać, a także kiedy najlepiej stosować nici liftingujące i jak utrzymuje się efekt po zabiegu.(https://cosmed24.pl/nici-liftingujace-pdo/ - nici liftingujące pdo)

Jak działają nici liftingujące?

Jedną z ciekawostek jest to, że nici liftingujące wcale nie są technologią, która została stworzona na potrzeby medycyny estetycznej. Znane są one już od wielu lat w tradycyjnej chirurgii, w której wykorzystuje się ją na potrzeby przy operacjach. Jeżeli wykorzystuje się je w przypadku zabiegów medycyny estetycznej, to używa się ich, wprowadzając je pod skórę, w taki sposób, by przyczyniały się one do jej podniesienia, a dzięki temu nici liftingujące niwelują opadanie skóry, które jest spowodowane procesem starzenia. Co więcej jest to zabieg, który znacząco pobudza skórę i przyczynia się do uruchomienia naturalnych procesów związanych z regeneracją. To sprawia, że nici liftingujące przyczyniają się do tego, że skóra jest jędrniejsza i wygląda na młodszą.
(https://cosmed24.pl/nici-liftingujace-pdo/twin/- nici liftingujące pdo twin)

Nie można zapomnieć o tym, że nici wykonane są z materiałów, które wchłaniają się do naszego ciała. Tak więc mniej więcej po ośmiu miesiącach ulegają one rozpuszczeniu, jednak ich efekt może utrzymywać się nawet przez dwa lata. Nici liftingujące najlepiej sprawdzają się do podnoszenia skóry twarzy, a to szczególnie w okolicach żuchwy, policzków i czoła. Jednak nie wszystkie części ciała nadają się do podnoszenia za pomocą nici. Przykładowo są to pośladki, brzuch, czy skóra ramion, gdzie skóra może po prostu okazać się za ciężka.
(https://cosmed24.pl/nici-liftingujace-pdo/double-screw/ - nici liftingujące pdo double screw)

Na rynku istnieją różne rodzaje nici, a dobiera się je w zależności od potrzeb, a także zasobności portfela. Najdroższe nici liftingujące wykonane są z wysokiej jakości polikaprolaktonu. W średniej półce cenowej można znaleźć nici, które stworzone są z kwasu glikolowego lub mlekowego. Są również tanie nici, do których tworzenia wykorzystuje się polidioksanon. Warto również wiedzieć, że na rynku wyróżnia się nici gładkie, z haczykiem, a także te wyposażone w stożek, które dodatkowo podrażniają skórę, a dzięki temu stymulują ją do produkcji kolageny i elastyny.

Jakie są zalety nici liftingujących?

Zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących, jest o wiele mniej inwazyjny w porównaniu do tego, który wykonany jest jako tradycyjny lifting. Tradycyjny zabieg tego typu jest po prostu poważną operacją, która polega na rozcinaniu i zszywaniu kawałków skóry. Nici liftingujące stają się więc znacznie bezpieczniejszą alternatywą dla poprawienia swojego wyglądu. Poza tym nie powodują one niemal żadnych skutków ubocznych. Nie można również zapomnieć o tym, że efekty tego zabiegu mogą się utrzymywać nawet przez dwa lata. A ten zabieg przyczynia się do poprawienia wyglądu skóry, a nawet jest w stanie poprawić lub zmienić kształt twarzy.

Kategoria komunikatu:

Z życia branży

Źródło:
Linkhouse
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.