
Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Kolorado wynaleźli nowy typ tytanowej powłoki, która zmniejsza ryzyko odrzucenia implantów. Oddziela ona metal od tkanki organicznej, blokując jakikolwiek kontakt pomiędzy nimi.
Często dochodzi do sytuacji, że ludzki organizm nie toleruje znajdującego się w nim implantu i odrzuca go jako ciało obce. Jest wciąż duży problem, z jakim boryka się współczesna medycyna.
Wynalezioną przez uczonych ze Stanforda powłokę stosuje się tworząc z niej cienkie pokrycie implantu. Stanowi ona barierę między nim a tkanką organiczną. Dzięki temu organizm traktuje implant jako swoją integralną część i nie odrzuca go.
Wynalazek będzie teraz musiał przejść liczne badania zanim trafi na rynek. Jeśli okaże się, że działa on tak, jak sądzą naukowcy, implanty mogą stać się w przyszłości znacznie bezpieczniejsze i wygodniejsze dla pacjentów.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- onet.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Rękawice winylowe - przykłady zastosowania
Rękawice jednorazowe są nieocenione zarówno w domach, w placówkach medycznych jak i w gastronomii czy nawet pracy z dziećmi. To niezbędny element...
-
Nowoczesny monitoring temperatury i innych wielkości fizycznych w szpitalach
Wzrost zainteresowania monitorowaniem temperatury wynika z uregulowań prawnych i konieczności stosowania "łańcucha chłodniczego" przy...
-
-
-
-
-