Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-04-12  |  Ostatnia aktualizacja: 2018-04-12
Trwa V edycja konkursu Prix Galien Polska.
Ilustracja nadesłana (prsense)
Ilustracja nadesłana (prsense)

Już po raz piąty firmy i naukowcy pracujący nad przełomowymi rozwiązaniami w farmacji i medycynie mogą zgłaszać się do prestiżowego konkursu Prix Galien Polska. Aplikacje przyjmowane są do 22 czerwca 2018, a medal Prix Galien można zdobyć w sześciu kategoriach.

Prix Galien Polska jest krajową edycją prestiżowego międzynarodowego konkursu Prix Galien, który nagradza i promuje innowacje w dziedzinie medycyny, farmacji oraz technologii ułatwiających diagnostykę oraz leczenie. Stanowi wyróżnienie dla przełomowych dokonań i odkryć naukowców.

Konkurs Prix Galien na świecie organizowany jest od blisko 50 lat. Co dwa lata odbywa się edycja Prix Galien International, wyłaniająca spośród zwycięzców z 15 krajów, najbardziej innowacyjny produkt lub wyrób medyczny w skali globalnej. Historia Prix Galien to historia nowoczesnej medycyny, a medal przyznawany w konkursie porównywany jest do Nagrody Nobla.

Prix Galien Polska to pracująca pod przewodnictwem prof. Cezarego Szczylika, wybitnego onkologa i hematologa, elitarna kapituła 13 wybitnych profesorów – prezesów towarzystw medycznych i dyrektorów klinik, którzy wierzą w konieczność szerokiego promowania prawdziwych innowacji. Surowe kryteria wyboru laureatów są podstawą do wyłonienia i nagrodzenia tylko najlepszych osiągnięć.

W V edycji medal Prix Galien Polska zdobyć można w następujących kategoriach:

I. Innowacyjny oryginalny produkt leczniczy
II. Generyczny produkt leczniczy z elementami innowacji
III. Innowacyjne odkrycie naukowe
IV. Innowacyjny wyrób medyczny
V. E-zdrowie
VI. Innowacyjna kampania zdrowotna

– Gorąco zapraszam do zgłaszania się do Prix Galien Polska. Zadaniem nagrody jest wyrażenie szacunku i dowartościowanie intelektualnego wysiłku uczonych i twórców rozwiązań poprawiających stan zdrowia pacjentów w Polsce i na całym świecie – mówi prof. dr hab. Cezary Szczylik, Przewodniczący Kapituły Prix Galien Polska. – Na nagrodę mają szansę te zgłoszenia, które faktycznie niosą za sobą zmianę w obszarze medycyny, farmacji i ochrony zdrowia: będące innowacją terapeutyczną leki o najszerszym zasięgu i największej efektywności, a także odkrycia naukowe rodzimych badaczy czy innowacyjne wyroby medyczne. Kapituła wyróżni również kampanie społeczne o tematyce zdrowotnej. W tym roku po raz pierwszy na nagrodę mają też szansę lecznicze produkty generyczne wnoszące dodatkową wartość w stosunku do oryginalnego leku oraz nowoczesne rozwiązania z zakresu e-zdrowia.

Aplikacje można składać za pomocą platformy zgłoszeniowej on-line do 22 czerwca 2018, pod adresem: https://prixgalien.pl/aplikuj/

Kapituła przyzna również nagrodę uznania Pro Bono Humanum dla osoby lub organizacji mającej przełomowy wkład w dziedzinę ochrony zdrowia w Polsce.

Podczas gali już po raz czwarty przyznane zostanie stypendium Prix Galien Polska dla młodego naukowca do 25 roku życia. Stypendium wynoszące 10 000 zł otrzyma osoba, która może wykazać się dorobkiem naukowym. Wspieranie początkujących badaczy, a tym samym polskiej nauki, jest jedną z misji Prix Galien Polska, czyniąc jednocześnie polską edycję konkursu wyjątkową na tle wszystkich 15 krajów, w których jest przyznawana nagroda Galena.

Organizatorem konkursu jest Fundacja na Rzecz Innowacji w Farmacji i Medycynie, a patronatem honorowym objęły go Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ambasada Francji oraz Ambasada Luksemburga w Polsce.

Szczegółowe informacje o nagrodzie, kategoriach oraz regulamin znajdują się na stronie www.prixgalien.pl. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w listopadzie 2018 r. podczas uroczystej ceremonii finałowej w Warszawie.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
prsense
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także