Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-09-08   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-08

W naszej krwi żyje więcej mikrobów, niż nam się wydawało

Nieznane mikroby mogą być przyczynami wielu tajemniczych chorób
Nieznane mikroby mogą być przyczynami wielu tajemniczych chorób

Zespół Stephena Quake, profesora bioinżynierii i fizyki stosowanej na Stanford University, odkrył, że nie znamy 99% żyjących w ludzkich organizmach drobnoustrojów. Po pobraniu próbek krwi od 156 pacjentów po przeszczepie serca, płuc i szpiku kostnego oraz od 32 ciężarnych kobiet okazało się, że spośród wszystkich fragmentów DNA nie pochodzących od człowieka, 99% nie pasowało do niczego, co można było znaleźć w istniejących genetycznych bazach danych.

Mark Kowarsky, student z laboratorium Quake'a, zajął się badaniem nieznanych fragmentów DNA. Większość z nich przypominała proteobakterie i niezidentyfikowane wirusy Torque teno (TT). Zwykle wiąże się je z obniżoną odpornością ale nie są uznawane za chorobotwórcze.

"Dzięki tej pracy - mówi prof. Quake - podwoiliśmy liczbę znanych wirusów z tej rodziny. A co ważniejsze, znaleźliśmy zupełnie nową grupę wirusów TT. Wśród nich jedna grupa zaraża ludzi, a inna zwierzęta, ale wiele z tych, których odkryli naukowcy, nie mieści się w żadnej ze znanych grup."

Quake ma nadzieję badać mikrobiomy innych organizmów, ponieważ jest wiele rodzajów wirusów, które przenoszą się z innych gatunków na ludzi. To może być związane z chorobami, których przyczyn dotąd nie zidentyfikowano.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Inne
Źródło:
rp.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe