Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-01-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-01-26
Wyposażenie gabinetu lekarskiego – jaki sprzęt diagnostyczny musi się w nim znaleźć?
Wyposażenie gabinetu lekarskiego – jaki sprzęt diagnostyczny musi się w nim znaleźć?

Wyposażenie gabinetu lekarskiego to sytuacja, z którą prędzej czy później zmierzy się większość lekarzy. Aby móc odpowiednio wykonywać pracę, medycy potrzebują różnorodnych sprzętów, narzędzi i akcesoriów. Duży wybór produktów pozwala optymalnie dopasować je do specyfiki danej specjalizacji lekarskiej oraz potrzeb pacjentów. Stawiając na sprzęt diagnostyczny od sprawdzonych producentów, można zyskać inwestycję na długie lata. Warto także pamiętać o tym, że wiele rozwiązań można kupić w jednym miejscu, co ułatwia wyposażenie gabinetu lekarskiego. Wystarczy dobry sklep internetowy ze sprzętem diagnostycznym i kilka chwil, aby skompletować niezbędne akcesoria. Czego nie może zabraknąć w gabinecie lekarskim?

 

Wyposażenie gabinetu lekarskiego – dlaczego warto sięgać po renomowane produkty?

Wyposażenie gabinetu lekarskiego musi spełniać szereg wymogów. Dotyczą one elementów wykończeniowych pomieszczenia – podłóg i ścian, mebli, a także sprzętu diagnostycznego. Ten ostatni jest szczególnie istotny z punktu widzenia komfortu pracy lekarza oraz bezpieczeństwa pacjentów. Odpowiednio dobrane narzędzia wysokiej jakości ułatwiają badanie pacjentów i pomagają postawić trafne rozpoznanie. Skracają czas, który lekarz musi poświęcić choremu. Podstawowy sprzęt diagnostyczny pozwala nie tylko postawić diagnozę schorzeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ale także odkryć szereg innych dolegliwości i skierować pacjenta do odpowiedniej poradni specjalistycznej. Z tego względu warto stawiać na narzędzia i akcesoria renomowanych firm, które od wielu lat istnieją na rynku medycznym.

 

Sprzęt diagnostyczny Riester – dlaczego od lat cieszy się popularnością wśród lekarzy?

Wielu lekarzy zastanawia się, jaki sprzęt diagnostyczny najlepiej zda egzamin w ich gabinecie. Tymczasem od wielu lat ogromną popularnością cieszą się rozwiązania marki Riester. Ciśnieniomierze, otoskopy czy stetoskopy Riester są spotykane w większości gabinetów lekarskich i zabiegowych. Powodem jest oczywiście ich wysoka jakość oraz łatwość i bezpieczeństwo użytkowania. Sprzęt diagnostyczny Riester jest tworzony przy udziale lekarzy oraz studentów medycyny. Dzięki temu optymalnie odpowiada na oczekiwania medyków. Jest na bieżąco udoskonalany, pozwalając na jeszcze szybsze i dokładniejsze diagnozowanie pacjentów. Produkty Riester wyróżniają się także ogromną trwałością, dzięki czemu stanowią wyposażenie gabinetu lekarskiego na wiele lat. Wszystkie rozwiązania, zanim zostaną dopuszczone do użytku, przechodzą szereg testów. W ten sposób w ręce lekarzy trafia wyłącznie sprawdzony sprzęt, którego jakość potwierdzają liczne certyfikaty.

 

Stetoskop – numer jeden w wyposażeniu gabinetu lekarskiego

Podstawą wyposażenia gabinetu lekarskiego – zarówno podstawowej opieki zdrowotnej, jak i specjalistycznego, są stetoskopy. To rozwiązania, od których w bardzo dużej mierze zależy trafność diagnozy. Z tego względu warto postawić na produkty sprawdzonych firm o wysokich parametrach odsłuchowych. Dobre właściwości akustyczne powinny iść w parze z ergonomią stetoskopu. Miękkie oliwki nieuciskające uszu oraz lira wykonana z tworzywa bezlateksowego, a także przyjemny w dotyku i ciepły pierścień, umożliwiający idealne ułożenie głowicy na skórze pacjenta, stają się obecnie standardem jakości. Gwarantują go stetoskopy Riester, łączące precyzję odsłuchu oraz komfort użytkowania. To rozwiązania projektowane i produkowane w Niemczech oraz opatrzone stosownymi certyfikatami. W szerokiej gamie rozwiązań można znaleźć klasyczne stetoskopy internistyczne, a także specjalistyczne, przeznaczone dla lekarzy kardiologów, anestezjologów, neonatologów czy słuchawki typu Duplex.

 

Wyposażenie gabinetu lekarskiego – na co zwrócić uwagę, wybierając ciśnieniomierz?

Drugim elementem wyposażenia gabinetu lekarskiego są ciśnieniomierze, będące podstawowymi rozwiązaniami do wstępnej oceny stanu zdrowia pacjenta. Wybierając ciśnieniomierz, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W gabinecie lekarskim dobrze spisze się zarówno model biurkowy, jak i przenośny. Warto jednak sprawdzić, czy jest przystosowany dla osób lewo- i praworęcznych. Ważnym aspektem jest ponadto możliwość wymiany mankietów na szersze lub węższe, pozwalających na diagnozowanie pacjentów o różnej budowie ciała. Ciśnieniomierz do gabinetu lekarskiego powinien mieć także czytelną i wyraźną skalę manometru umożliwiającą szybkie i precyzyjne odczytanie wyniku badania. Produkty Riester spełniają w tym względzie wszelkie wymagania odnośnie jakości. Posiadają certyfikację medyczną potwierdzającą ich precyzję pomiaru. Jednocześnie są lekkie, poręczne i ergonomiczne. Ciśnieniomierze Riester mają zabezpieczenie przed wstrząsami, dzięki czemu mogą być używane zarówno w stacjonarnym gabinecie, jak i w czasie wizyt lekarskich. Zapewniają doskonałą dokładność pomiarów mimo upływu lat i intensywnego użytkowania.

 

Sprzęt diagnostyczny pozwalający na wstępną ocenę stanu zdrowia pacjenta

Sprzęt diagnostyczny, który powinien znaleźć się w gabinecie lekarza rodzinnego, to także otoskop. Niewielkie, poręczne rozwiązanie pozwala na oględziny jamy bębenkowej ucha, umożliwiając wykluczenie lub potwierdzenie toczącego się w niej stanu zapalnego. Nowoczesne otoskopy do gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej są wyposażone w światłowodowe systemy oświetlenia LED. Powoduje to, że światło nie odbija się od ścian ucha środkowego, dzięki czemu badanie przeprowadza się w komfortowych i stabilnych warunkach. W gabinecie lekarskim powinien również znaleźć się pulsoksymetr, wskazujący wartość saturacji krwi pacjenta. Certyfikowane urządzenia przeznaczone do użytku przez lekarzy są w stanie błyskawicznie przeprowadzić skuteczny i dokładny pomiar. Niezbędnym elementem wyposażenia są też termometry. W tym przypadku warto postawić na rozwiązania bezdotykowe, które zapewniają pacjentom najwyższy poziom higieny i bezpieczeństwo.

Sprzęt diagnostyczny – co powinno znaleźć się w gabinecie specjalistycznym?

Stetoskop, ciśnieniomierz, otoskop, pulsoksymetr oraz termometr to sprzęt diagnostyczny będący koniecznym elementem wyposażenia gabinetu lekarza rodzinnego. Warto jednak pamiętać, że specjaliści będą potrzebować również innych rozwiązań pozwalających im na wykonywanie codziennej pracy. W wielu gabinetach specjalistycznych nie może zabraknąć lamp dokładne oświetlających pola poddawane diagnozie czy ingerencji lekarskiej. Dermatolodzy nie obejdą się bez dermatoskopów, a neurolodzy bez młotków neurologicznych. Specjalistyczne instrumenty muszą znaleźć się w gabinecie laryngologa, ginekologa czy okulisty. To szereg rozwiązań umożliwiających diagnozowanie pacjentów i ocenę stanu ich zdrowia. Warto jednocześnie zaznaczyć, że specjalistyczne narzędzia lekarskie powinny być także dobrze dostosowane do struktur anatomicznych ciała. W ten sposób zmniejszają dyskomfort podczas badania, ułatwiając lekarzowi postawienie trafnej diagnozy. Rozwiązania wielorazowego użytku powinny być wykonane z wysokogatunkowych surowców, głównie ze stali szlachetnej. Dzięki temu będą odporne na uszkodzenia oraz negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Ma to szczególne znaczenie, ponieważ każdy instrument po zakończeniu badania pacjenta musi zostać poddany dezynfekcji.

Wyposażenie gabinetu lekarskiego, chociaż wydaje się niełatwe, w rzeczywistości nie nastręcza żadnych trudności. Wystarczy jedynie postawić na sprzęt diagnostyczny sprawdzonych marek, aby zyskać narzędzia i akcesoria na wiele lat. Wybierając z kolei dobry sklep ze sprzętem diagnostycznym dla lekarzy, można skrócić czas zakupów do minimum, znajdując większość potrzebnych rozwiązań w jednym miejscu.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
riester.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.