Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-01-20
Jak urządzić i wyposażyć gabinet do masażu?

masaz.jpg

Gabinety masażu cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Siedzący tryb życia i niewielka ilość ruchu sprawiają, że wiele osób odczuwa szereg dolegliwości ze strony układu kostno-mięśniowego. Odpowiednio wykonany masaż likwiduje napięcie i przynosi pacjentom ulgę w bólu. Poprawia też ogólne samopoczucie i pozytywnie wpływa na zdrowie. Jest przy tym metodą nieinwazyjną i bezpieczną, dlatego spotyka się z dużym zainteresowaniem. Otworzenie gabinetu masażu przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia może być więc świetnym pomysłem na biznes. Tym bardziej, że wyposażenie gabinetu masażu nie generuje ogromnych kosztów i nie wymaga zakupu specjalistycznego sprzętu. Co powinno znaleźć się w miejscu pracy masażysty?

 

Wyposażenie gabinetu do masażu – leżanki i kozetki. Na co zwrócić uwagę?

Podstawą wyposażenia gabinetu jest oczywiście odpowiedni stół do masażu. Leżanki i kozetki w domasazu.pl to rozwiązania mające drewnianą lub metalową konstrukcję. Wybór konkretnego modelu zależy oczywiście od preferencji masażysty, a także od wyposażenia gabinetu. W nowoczesnych lepiej sprawdzi się kozetka na metalowym stelażu, w rustykalnych strzałem w dziesiątkę będą drewniane stoły do masażu. Warto natomiast zwrócić uwagę na to, aby rozwiązanie posiadało regulowany zagłówek z otworem na twarz. Niebagatelne znaczenie ma tapicerka stołu do masażu. Najlepszym wyborem w tej kategorii jest oczywiście skóra ekologiczna. Dlaczego? Ponieważ jest łatwa do utrzymania w czystości i do dezynfekcji, co zapewnia pacjentom maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Stoły do masażu w sklepie domasazu.pl w większości posiadają opcję regulacji wysokości, mającą znaczenie z punktu widzenia komfortu specjalisty i możliwości przyjęcia przez niego ergonomicznej pozycji ciała. Są przy tym stabilne i wytrzymałe. Warto pamiętać, że stoły do masażu są dostępne w różnych wymiarach oraz zróżnicowanym zakresie dopuszczalnego obciążenia. Obok klasycznych kozetek i leżanek dużą popularnością cieszą się stoły do masażu z regulowanym blatem w trzech segmentach, doskonale spisujące się przy zabiegach relaksacyjnych czy masażu stóp.

 

Wyposażenie gabinetu do masażu – jakie meble są niezbędne?

Wyposażenie gabinetu masażu obejmuje także inne meble. Coraz więcej specjalistów decyduje się na zakup krzesła do masażu. To kompaktowe rozwiązanie, które zapewnia odpowiednie podparcie newralgicznych punktów ciała pacjenta i umożliwia odpowiednie wykonanie zabiegu. Krzesło do masażu nie zajmuje przy tym dużo miejsca. Zwykle ma składaną konstrukcję, co tym bardziej przemawia za tym, aby dołączyć je do wyposażenia gabinetu do masażu. Warto pamiętać, aby w gabinecie znalazł się także wygodny obrotowy taboret z oparciem dla specjalisty. Aby zadbać o komfort pacjentów podczas przebierania, można wyposażyć gabinet w parawan, pozwalający wygospodarować kącik dla osób korzystających z zabiegów. Nie może też zabraknąć szafek na podstawowe akcesoria do masażu czy kosmetyki. Dobrym pomysłem są przy tym rozwiązania na kółkach, które można łatwo przemieścić w inne miejsce w gabinecie.

 

Wyposażenie gabinetu do masażu – akcesoria przydatne podczas zabiegów

W stałym wyposażeniu gabinetu do masażu przydatne są także kształtki. Kliny, wałki czy kostki wykonane z pianki redukują napięcie mięśni i zwiększają ich podatność na przeprowadzany zabieg. Jednocześnie zapewniają pacjentowi jeszcze większy komfort i pozwalają odprężyć ciało. Są niezwykle przydatne przy masażu skupionym na wybranej partii ciała. Kształtki do masażu są też wykorzystywane w celu odpowiedniego ułożenia pacjenta na kozetce. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób cierpiących na nadwagę, jak również kobiet w ciąży.

Gabinet masażu warto dodatkowo wyposażyć w akcesoria umożliwiające przeprowadzenie różnych rodzajów zabiegu. Obecnie w większości placówek spotyka się zestawy gorących kamieni do masażu. To akcesoria powszechnie wykorzystywane w zabiegach rozluźniających oraz niwelujących dolegliwości bólowe. Decydując się na zakup kamieni do masażu, warto od razu wyposażyć się w odpowiedni podgrzewacz, który pozwoli nagrzać je do odpowiedniej, bezpiecznej temperatury. Specjaliści często sięgają też po różnorodne masażery ręczne, których zadaniem jest zwiększenie korzyści niesionych przez zabiegi manualne.

 

Wyposażenie gabinetu do masażu – kosmetyki, które uprzyjemnią zabiegi

Oprócz stałego wyposażenia gabinetu masażu, warto wziąć pod uwagę również zakup środków, które należy następnie regularnie uzupełniać. Mowa przede wszystkim o rozmaitych oliwkach i masłach do ciała, pozwalających wykonywać masaż na mokro. Sklep domasazu.pl oferuje kosmetyki. które nie tylko zapewniają odpowiedni poślizg dłoni po ciele pacjenta, ale zawierają szereg substancji wpływających korzystnie na kondycję skóry. Witaminy, minerały czy wyciągi z roślin sprawiają, że masaż staje się świetnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Jednocześnie oliwki, kremy, balsamy i masła do masażu mają piękne zapachy, pomagające stworzyć odprężającą atmosferę podczas zabiegu i zwiększające płynącą z niego przyjemność. W gabinecie do masażu powinny przy tym znaleźć się różne typy specyfików tak, aby specjalista mógł odpowiednio dopasować je do rodzaju wykonywanego zabiegu oraz do oczekiwań pacjenta. O miłą, przyjemną atmosferę podczas masażu zadbają także świece zapachowe. Nie tylko wypełnią pomieszczenie delikatnym światłem sprzyjającym chwilom relaksu, ale roztoczą w nim piękny aromat.

 

Wyposażenie gabinetu do masażu – higiena na pierwszym miejscu

Wyposażenie gabinetu do masażu powinno też obejmować środki umożliwiające utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny. Zdecydowanie najważniejsze są w tym przypadku preparaty do dezynfekcji, pozwalające odkazić powierzchnie mające kontakt ze skórą pacjenta. Nie może przy tym zabraknąć preparatu do dezynfekcji rąk, z którego będzie korzystać zarówno masażysta, jak i osoba poddawana zabiegom. W gabinecie do masażu powinien znaleźć się ponadto zapas ręczników papierowych. Najlepszym wyborem są rozwiązania na rolce. Można je zawiesić na specjalnym uchwycie, w który jest wyposażona większość łóżek do masażu. W gabinecie masażu sprawdzą się ponadto specjalne jednorazowe pokrowce na kozetki, które zabezpieczą ich powierzchnię przed zabrudzeniami olejkami, a także zapewnią odpowiednią higienę. Największą popularnością cieszą się podkłady flizelinowe w rolce, które można dowolnie dopasować do długości stołu do masażu. Warto również zadbać o pokrycia włókninowe na otwór w stole do masażu, które oddzielą jego powierzchnię od twarzy pacjenta. Wiele gabinetów masażu decyduje się na zakup klasycznych prześcieradeł frotte, pozwalających stworzyć jeszcze przyjemniejsze warunki zabiegu dla pacjenta. Należy jednak pamiętać o tym, że podkłady tekstylne należy prać i dezynfekować po każdym użyciu.

Wyposażenie gabinetu masażu nie nastręcza problemów, ani nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczy jedynie skorzystać z oferty odpowiedniego sklepu, aby większość rzeczy kupić w jednym miejscu. Później pozostanie już tylko troska o komfort i zadowolenie pacjentów korzystających z zabiegów.

 

Źródło:
domasazu.pl

Czytaj także